Na drogach

Wróblowa: pieszy potrącony przez samochód osobowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, w którym poważnie ranny został pieszy potrącony przez samochód osobowy. Poszkodowany trafił do jasielskiego szpitala. Do zdarzenia doszło wieczorem na odcinku drogi powiatowej w miejscowości Wróblowa (gmina Brzyska).

Przed godziną dwudziestą doszło do wypadku komunikacyjnego, na skutek którego poważnych obrażeń ciała doznał pieszy poruszający się w terenie zabudowanym drogą powiatową w miejscowości Wróblowa (gmina Brzyska), potrącony przez samochód osobowy marki Citroen Picasso, jadący od strony Dąbrówki. Według wstępnych ustaleń pracujących na miejscu zdarzenia policjantów, mężczyzna z nieznanych jeszcze przyczyn, miał nagle wtargnąć wprost pod koła nadjeżdżającego z naprzeciwka pojazdu. Pokrzywdzony, po udzieleniu mu niezbędnej pomocy przez przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego, został niezwłocznie przewieziony do jasielskiego szpitala.

Na razie nie udało się ustalić jego danych osobowych. Zostanie od niego pobrana krew do badań. Wiadomo natomiast, że kierującemu pojazdem, który podróżował w pojedynkę, nic się nie stało. Policjanci potwierdzili, że był on trzeźwy.

Na miejsce, oprócz ratowników medycznych i mundurowych, zadysponowano dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzyskach.

Jeden pas drogi powiatowej relacji Jasło-Błażkowa jest całkowicie zablokowany, ruch w tym miejscu odbywa się wahadłowo.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Wróblowa: pieszy potrącony przez samochód osobowy”