Informacje

Prezydent Andrzej Duda będzie w Jaśle!

Kampania wyborcza przed drugą turą wyborów prezydenckich na ostatniej prostej. Głowa państwa praktycznie cały najbliższy piątek (10 lipca) spędzi na terenie województwa podkarpackiego. Na trasie podróży Andrzeja Dudy po regionie znajdzie się również Jasło. Spotkanie z mieszkańcami miasta będzie miało charakter otwarty.

Pierwszym punktem wizyty urzędującej głowy państwa w powiecie jasielskim będzie spotkanie z lokalnymi winiarzami. Andrzej Duda zawita już o godzinie siódmej rano do Winnicy „Jana” w Zarzeczu w gminie Dębowiec. Następnie ubiegający się o reelekcję prezydent Polski uda się do Jasła, gdzie około godziny ósmej piętnaście pojawi na płycie Rynku. Podczas bezpośredniego spotkania z mieszkańcami miasta będzie aktywnie przekonywał lokalną społeczność do udziału w drugiej turze wyborów, która odbędzie się już w najbliższą niedzielę 12 lipca.

Według przyjętego programu Andrzej Duda z Jasła pojedzie do Jasienicy Rosielnej w powiecie brzozowskim.

To już kolejna wizyta aktualnego prezydenta Polski w powiecie jasielskim. 30 czerwca Andrzej Duda odwiedził Trzcinicę w gminie Jasło, która ucierpiała w związku z gwałtownymi opadami deszczu. Prezydent przebywał tu przez blisko dwie godziny. W tym czasie miał możliwość ujrzeć na własne oczy ogrom zniszczeń jakich w ostatni weekend czerwca dokonał podniesiony poziom wód potoku Młynówka. Prezydent odwiedził osobiście kilkoro rodzin, które najbardziej ucierpiały w wyniku niszczycielskiego żywiołu. Gościł m.in. na posesji sołtysa wsi Trzcinica.

Niestety, sytuacja jest tragiczna. Ponad dwieście na osiemset domów w całej miejscowości zostało zalanych. I to bardzo często tak, że został zalany cały parter aż do sufitu. Także sytuacja jest rzeczywiście tragiczna. Zniszczone mienie, zniszczone budynki gospodarcze, nie wspomnę już o samochodach, które dziesiątki woda zabrała, część po prostu zniszczyła. Sytuacja jest straszna. – przekazał swoje wrażenia tuż po wizycie u powodzian Andrzej Duda.

Złożył również podziękowania służbom zaangażowanym w akcję usuwania skutków klęski żywiołowej, m.in. strażakom Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Wojsk Obrony Terytorialnej oraz wolontariuszom.

Szczegółową relację przekazaliśmy tutaj:

Prezydent Andrzej Duda odwiedził w Trzcinicy poszkodowanych w wyniku gwałtownych opadów deszczu

 

Kandydat Zjednoczonej Prawicy na urząd Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej odniósł w powiecie jasielskim zdecydowane zwycięstwo. W pierwszej turze na Andrzeja Dudę zagłosowało tutaj 36 715 osób, co daje 66,07% łącznej liczby ważnie oddanych głosów. Największą sympatią głowa naszego państwa cieszyła się wśród mieszkańców gminy Brzyska, którzy oddali na niego 2 638 głosów (80,50%). Na terenie pozostałych gmin wyniki prezentowały się następująco: Osiek Jasielski – 1 988 (76,67%), Kołaczyce – 3 328 (76,30%), Dębowiec – 3 256 (74,92%), Nowy Żmigród – 3 408 (73,01%), Tarnowiec – 3 138 (68,80%), Jasło gmina – 5 562 (68,39%), Skołyszyn – 4 066 (68,18%), Krempna – 529 (62,83%), Jasło miasto – 8 802 (52,32%).

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

1 thought on “Prezydent Andrzej Duda będzie w Jaśle!”

  1. Czy to prawda że pan Pawluś zorganizował spotkanie z prezydentem nie na głównym rynku, a na zielonym?