Informacje

Radny interweniuje w sprawie remontu ulicy Pietrusa

| FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Radny Robert Hap apeluje do władz Jasła o przystąpienie do remontu ulicy Albina Pietrusa. To miejsce na mapie naszego miasta, w którym od wielu lat realizowana jest intensywna zabudowa domami jednorodzinnymi. Jak zaznacza, jezdnia wyłożona jest asfaltem tylko na niewielkim fragmencie. Dalej dojazd do posesji odbywa się po niewygodnych, betonowych płytach. Burmistrz zapewnia, że urzędnicy przygotują wniosek o dofinansowanie inwestycji ze środków zewnętrznych.

Mieszkańcy Ulaszowic poprosili Roberta Hapa o podjęcie interwencji w sprawie pilnego przystąpienia przez miasto do inwestycji polegającej na dokończeniu remontu ulicy Albina Pietrusa. Radny zwrócił się z tą kwestią do lokalnych władz na ostatniej sesji. Jak słusznie zauważył, z uwagi na prowadzoną w tym miejscu intensywną zabudową terenu domami jednorodzinnymi zaistniała potrzeba zapewnienia wygodnego dojazdu do poszczególnych posesji z drogi głównej.

Wprawdzie nawierzchnia asfaltowa w tym miejscu już jest, ale zaledwie na krótkim odcinku od ulicy Lwowskiej powyżej pierwszych budynków mieszkalnych. Na dalszym przebiegu droga osiedlowa wyłożona jest betonowymi płytami.

Według radnego, problem dostępności komunikacyjnej do tamtego rejonu naszego miasta odbija się negatywnie na komforcie życia mieszkańców.

Kilka lat temu została położona nawierzchnia asfaltowa na ulicy Pietrusa, zaczynając od składu materiałów budowlanych do wysokości jakiś dwustu metrów. Z tego, co wiem, jest prośba mieszkańców o kolejny odcinek do połączenia z płytami. Później ta droga łączy się z ulicą Kucharzyka. Tam jest problem przy deszczach. To błoto z drogi zalewa posesje mieszkańców. A jak znowu są upały to niesamowity kurz się tam unosi. Jest to bardzo uciążliwe dla mieszkańców. Można powiedzieć, że w tym rejonie inwestycje mieszkaniowe prawie już dobiegły końca. Chociaż jakby dało radę na tym odcinku dokończyć ten asfalt do tych płyt to wtedy zmieni się zupełnie sytuacja. Tu jest taka prośba do pana burmistrza. – zwrócił się Robert Hap.

W odpowiedzi burmistrz Jasła Ryszard Pabian poinformował, że sytuacja jest mu znana. Rozwiewa jednak nadzieje na szybkie przystąpienie do realizacji zadania bowiem miasto nie posiada w tej chwili środków pozwalających na rozpoczęcie robót remontowych.

Jeśli chodzi o ulicę Pietrusa, oczywiście zdajemy sobie sprawę, że to kolejna z ulic miejskich na nowo zabudowanych osiedlach, która wymaga położenia nawierzchni. – potwierdza. – Natomiast zawsze staramy się pozyskać na to środki z zewnątrz. Również i w przypadku tej ulicy zamierzamy złożyć wniosek o dofinansowanie. To znów pieniądze, których na tę chwilę w budżecie miasta nie ma. Dlatego zawsze staramy się wspierać środkami zewnętrznymi.

Gospodarz naszego miasta jednocześnie zapewnił, że ta inwestycja jest w tej chwili przygotowywana do złożenia wniosku o dofinansowanie.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE