Informacje

Kryta pływalnia czeka na modernizację

Kryta pływalnia w Jaśle | FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Jeśli udałoby się pozyskać dofinansowanie z budżetu państwa to w ciągu najbliższych dwóch lat krytą pływalnię w Jaśle czeka modernizacja. Przewidywane do wykonania prace, które usprawnią funkcjonowanie obiektu oraz wpłyną na uatrakcyjnienie oferty dla klientów zostały oszacowane na poziomie ponad 868 tys. złotych.

Proponuje się, aby przyjąć do realizacji inwestycję wieloletnią pod nazwą „Modernizacja krytej pływalni w Jaśle” – powiedział w poniedziałek (20 bm.) skarbnik miasta Jacek Borkowski, przedstawiając radnym projekt uchwały w tej sprawie oraz wyrażenia zgody na zaciągnięcie zobowiązania finansowego z budżetu miasta Jasła na jej realizację.

Samorząd Jasła zamierza zawnioskować do Ministerstwa Sportu i Turystyki o dofinansowanie zadania w ramach jednego z kluczowych programów rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej pod nazwą „Sportowa Polska” edycja 2024. Inwestycja obejmie modernizację krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy Sikorskiego 15.

Skarbnik miasta przekazał, że łączna wartość zadania wyniesie 868 846 zł, przy czym inwestycja byłaby pokryta z dwóch źródeł – 352 846 zł pochodziłoby z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej natomiast 516 tys. zł z budżetu miasta Jasła. Beneficjent zobowiązuje się również do zabezpieczenia środków niezbędnych do utrzymania trwałości projektu przez następnych pięć lat.

Jak uściślił, projekt ma dotyczyć modernizacji wieży wraz ze zjeżdżalnią, wykonania nowego pokrycia niecki basenowej oraz wykonania termomodernizacji w zakresie dostarczania wody, wymiany baterii i dostosowania instalacji ciepłej wody do płynnego podawania ściśle określonej temperatury.

Realizacja inwestycji ma być podzielona na dwa lata (2024 – 2025) i zostanie podjęta pod warunkiem uzyskania dotacji z budżetu państwa.

Za podjęciem uchwały głosowało 20 radnych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *