Informacje

Kruszą się struktury miejskiej PO: kolejny „funkcyjny” zrezygnował

Przewodniczący Rady Miasta w Jaśle Andrzej Dybaś przyjął rezygnację swojego zastępcy Romana Kościowa. Radny Platformy Obywatelskiej nie chciał wczoraj komentować swojej decyzji. Niedawno ze swojego stanowiska zrezygnował również jego partyjny kolega Leszek Zduński.

Roman Kościow. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Roman Kościow (PO).
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Rezygnacja złożona przez radnego Platformy Obywatelskiej musi teraz trafić do porządku obrad najbliższej sesji Rady Miasta. Dopiero radni zagłosują nad jego odwołaniem i spośród siebie wybiorą nowego wiceprzewodniczącego. Kościow zapowiedział w mediach, że powody swojej decyzji poda do publicznej wiadomości dopiero po swoim odwołaniu. Najbliższe posiedzenie miejskich radnych planowane jest dopiero w przyszłym miesiącu.

W kuluarach mówi się nieoficjalnie, że została zerwana umowa koalicyjna między Platformą Obywatelską, a Prawem i Sprawiedliwością na poziomie miasta. Klub radnych PO głosował przeciwko przyjęciu budżetu miasta Jasła na 2010 rok. Spór między radnymi tej partii, a władzami Jasła mogli zaobserwować niedawno także mieszkańcy Jasła, kiedy obie strony nawzajem przerzucały się na łamach lokalnych mediów sprostowaniami odnośnie budżetowych wypowiedzi.

Roman Kościow pełnił funkcję wiceprzewodniczącego RMJ od 30 stycznia 2008 roku. Zajął to miejsce po swoim partyjnym koledze Leszku Zduńskim, który objął fotel wiceburmistrza Jasła. Jego jedynym konkurentem był wówczas inny klubowy kolega Leszek Znamirowski. Kościow wygrał rywalizację tylko jednym głosem. Jako radny zasiada w Komisji Rozwoju Gospodarczego i Komunikacji (zastępca przewodniczącego i sekretarz) oraz Komisji Finansowo-Budżetowej. Prywatnie jest zatrudniony w LOTOS Jasło.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Kruszą się struktury miejskiej PO: kolejny „funkcyjny” zrezygnował”