Informacje

Jasielski szpital będzie rozbudowany

Blok operacyjny, nowe budynki, gdzie przeniesione zostaną poradnie i oddział psychiatryczny powstaną w jasielskim szpitalu. Rozbudowa musi zakończyć się do końca 2016 roku.

WIZUALIZACJE OBIEKTU:

szpital1

szpital2

szpital3

Zgodnie z rozporządzeniem ministra zdrowia placówki lecznicze do końca 2016 r. muszą zostać dostosowane do nowych przepisów. Chodzi głównie o standaryzację pomieszczeń i ich wyposażenia.

W marcu br. ogłoszono konkurs na opracowanie koncepcji architektonicznej rozbudowy Szpitala Specjalistycznego w Jaśle z dostosowaniem infrastruktury szpitala do obowiązujących przepisów wraz z zagospodarowaniem terenu oraz oszacowaniem kosztów w ramach zadania inwestycyjnego. Wygrała go wrocławska firma Architects & CO Andrzej Chrzanowski, która przygotowuje projekt rozbudowy.

W efekcie realizacji projektu zostanie zwiększona powierzchnia szpitala i zakres jego usług. Pozwoli nam to nie tylko na osiągnięcie standardów, które szpital musi spełnić do końca 2016 r., ale również na zwiększenie zakresu specjalistycznej opieki medycznej, co w znacznej mierze poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Powiatu Jasielskiego i nie tylko – mówi Starosta Jasielski Adam Kmiecik.

Jasielski szpital ma być rozbudowany tak, aby wszystkie budynki mieściły się przy ulicy Lwowskiej.

Przeniesienie przychodni do szpitala znacznie ułatwi mieszkańcom powiatu dostęp do diagnostyki i oddziałów szpitalnych. Teraz poradnie są rozproszone, więc zrobienie badań, zdjęcia jest uciążliwe dla pacjentów, którzy muszą przemieszczać się między budynkami, podróżując niemal przez całe miasto – zaznacza Wicestarosta Franciszek Miśkowicz.

Rozbudowa szpitala ma obejmować swym zakresem budowę bloku operacyjnego wraz z salą nadzoru poznieczuleniowego, centralną sterylizatornią, szatnią dla personelu, pomieszczeniami technicznymi oraz dwoma oddziałami min. 25-łóżkowymi, budowę dwóch budynków – Oddziału Psychiatrycznego (znajdującego się obecnie przy ul. Za Bursą) i na potrzeby poradni, które zostaną przeniesione z budynku mieszczącego się obecnie przy ul. Szopena oraz poradni znajdujących się przy ul. Lwowskiej wraz z pomieszczeniami dla administracji szpitala. A także adaptację pomieszczeń zwolnionych w wyniku przeniesienia do nowego budynku bloku operacyjnego i oddziałów oraz zagospodarowanie terenu, m.in. powstanie nowy parking.

Rozbudowa szpitala to największa planowana inwestycja w historii Powiatu Jasielskiego. Szacujemy, że wraz z wyposażeniem, kosztować będzie ponad 50 mln zł. Jest to olbrzymie wyzwanie, jednak na wiele lat zapewni nie tylko istnienie społecznego szpitala w Jaśle, ale również najwyższą jakość świadczonych usług – dodaje starosta.

Kompletna dokumentacja, wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń, ma być opracowana do końca lipca 2015 r. i opiewa na kwotę 1 300 tys zł.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Jasielski szpital będzie rozbudowany”

  1. O, będzie piękne prosektorium… takie powiedziałabym europejskie. Ciekawe czy podjazd dla karetek zostanie taki jak obecnie, bo z tego co słyszałam to ten stary z kostką brukową był zdecydowanie lepiej zaprojektowany pod manewrowanie karetkami. Inna sprawa, że w obecnym podjeździe dla karatek ktoś srogo zawalił bo mimo poszerzenia podjazdu dwie karetkie nie mogą tam niezależnie obok siebie funkcjonować. No, ale po to sie robi takie rzeczy, żeby później na poprawkach jeszcze zarabiać. Co za kraj…