Informacje

Radni przyznali środki na drogi

Rada Powiatu w Jaśle przyznała 1 mln. 399 tys. zł na przebudowę pięciu dróg powiatowych.

Fot. © Starostwo Powiatowe w Jaśle
Fot. © Starostwo Powiatowe w Jaśle

Na sesji Rady Powiatu w Jaśle w dniu 17 maja br. radni przyznali 1 399 000 zł na realizację pięciu inwestycji drogowych. W ramach tych zadań zmodernizowane zostaną odcinki dróg powiatowych relacji: Bieździadka – Gorajowice – Jasło, Lipnica Górna – Wróblowa, Kołaczyce – Brzyska – Brzyska przez wieś, Nowy Żmigród – Stary Żmigród – Łysa Góra, Szebnie – Chrząstówka – Przybówka. Dodatkowe środki, przeznaczone na realizacje tych zadań, pochodzą z rozliczenia drogi Jasło – Folusz i wpłaty ostatniej raty środków unijnych.

Chcemy zrealizować zadania umieszczone w budżecie Powiatu Jasielskiego na 2016 rok przez radnych. Obecnie w realizacji jest budowa chodników w kilku miejscowościach – zaplanowanych w budżecie. Teraz wskazaliśmy źródła finansowania przebudowy dla połowy dróg i nadal poszukujemy środków na pozostałe zadania drogowe. – tłumaczy Wicestarosta Tadeusz Górczyk.

Powiat już przygotowuje się do rozpoczęcia modernizacji dróg. Na pięć, wymienionych wcześniej zadań w najbliższych dniach ogłoszone zostaną przetargi.

Inwestycje te zrealizowane zostaną do końca sierpnia br.

(Starostwo Powiatowe w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Radni przyznali środki na drogi”