Informacje

Będzie modernizacja boiska sportowego przy szkole na osiedlu Gamrat

Zespół Szkół Miejskich nr 2 w Jaśle | FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Samorząd Jasła zdecydował się na długo oczekiwaną przez społeczność osiedla Gamrat poprawę infrastruktury boiska sportowego przy tamtejszym zespole szkolno-przedszkolnym. W budżecie miasta zabezpieczono środki niezbędne do realizacji przedsięwzięcia.

Decyzją radnych miejskich do budżetu Jasła na 2021 zostało dopisane nowe zadanie inwestycyjne obejmujące przebudowę boiska przy Zespole Szkół Miejskich nr 2 (Szkole Podstawowej nr 11 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Przedszkolu Miejskim nr 13) przy ulicy Mickiewicza na osiedlu Gamrat. O realizację tego zadania zabiegano już od dłuższego czasu. W działania zmierzające do poprawy jakości istniejącej infrastruktury sportowej zaangażowała się nie tylko społeczność szkolna, ale także radni reprezentujący tamtejszy okręg wyborczy.

Wielomiesięczne poszukiwania najbardziej optymalnych rozwiązań oraz możliwości sfinansowania inwestycji przyniosły wreszcie wymierne efekty i inwestycja stała się faktem. Swojego zadowolenia z osiągniętego rezultatu nie ukrywa Iwona Dziedzic, która wielokrotnie sygnalizowała problem na forum Rady Miasta: – Dla mnie, jak i dla moich kolegów z okręgu trzeciego, jest to troszeczkę honorowa inwestycja z racji tego, że wszyscy pamiętamy, co stało się prawie dwa lata temu, jaka burza rozgorzała w mieście, gdzie tym tematem próbowano udowodnić mieszkańcom, że nam radnym nie zależy na Gamracie. Mam nadzieję, że teraz ten środkowy palec zostanie schowany. Od początku wszyscy wiedzieliśmy, że ta inwestycja powinna się znaleźć i powinna mieć pozytywne rozwiązanie. Tak, jak mówię, czekaliśmy tylko na odpowiedni czas.

Radna publicznie dziękowała władzom miasta na czele z burmistrzem Ryszardem Pabianem oraz jego zastępczynią Elwirą Musiałowicz-Czech za przychylne podejście do tematu. – Chciałabym złożyć serdeczne podziękowania. Są to podziękowania zarówno do pani burmistrz, jak i do pana burmistrza, bo nigdy kiedy podnosiłam temat tego boiska nie usłyszałam, że się nie da albo że tego nie zrobimy tylko żebyśmy poczekali na odpowiedni moment. Cieszę się, że ten moment teraz się pojawił. – powiedziała.

Nie bez powodu bowiem infrastruktura istniejącego boiska jest już na tyle zdegradowana, że uniemożliwia bezpieczne korzystanie dzieciom z zajęć wychowania fizycznego na świeżym powietrzu.

Według wstępnych zapowiedzi, w miejsce wysłużonej nawierzchni asfaltowej powstanie boisko wielofunkcyjne o sztucznej nawierzchni z przeznaczeniem do gry w piłkę nożną, siatkówkę czy koszykówkę.

Radna Iwona Dziedzic poprosiła również o uwzględnienie w zagospodarowaniu terenu miejsca do rekreacji i wypoczynku dla najmłodszych. – Nie ukrywam, że rozmawiam z rodzicami i rodzice przedszkolaków, które uczęszczają tam do przedszkola sugerują, żebyśmy przy tej inwestycji nie zapomnieli o najmłodszych, czyli o przedszkolakach. Ja lubię takie kompleksowe i całościowe działania. Więc skoro kierujemy środki i swoje siły na tamten teren, czyli na Gamrat, proszę żebyśmy nie zapomnieli o tych najmłodszych, żebyśmy ich uwzględnili w tych naszych działaniach.

Pierwsza zastępczyni burmistrza Elwira Musiałowicz-Czech zapewniła: – Postaramy się, żeby powstało trochę przyjaznego dzieciom zielonego terenu. I dodała: – Wiem, że bardzo dużym powodzeniem cieszą się wśród najmłodszych różnego rodzaju zabawy za pomocą różnych urządzeń, niekoniecznie stacjonarnych, ale używających innej metodologii pracy z dziećmi. Myślę, że taki zielony wycinek byłby takim przyjaznym miejscem dla dzieci. Może o czymś takim pomyślimy. A może w drodze rozmów znajdą się jakieś inne pomysły. Oczywiście najważniejsze jest pozyskanie całego kosztorysu inwestycji boiska.

Zadanie ma być realizowane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Wyłoniony w drodze postępowania przetargowego podmiot będzie więc zobowiązany do wykonania wszystkich etapów przedsięwzięcia, począwszy od niezbędnej dokumentacji, następnie uzyskania wymaganych pozwoleń, aż po właściwą realizację robót budowlanych.

Nowe boisko przy szkole podstawowej na osiedlu Gamrat ma być gotowe jeszcze w tym roku.

Wstępnie w budżecie miasta na ten cel zabezpieczono kwotę 450 tysięcy złotych.

 W ARCHIWUM PORTALU: 

Miasto Jasło zainteresowane rozwojem lokalnej infrastruktury sportowej

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE