Na drogach

Glinik Polski: wypadek z udziałem dwóch nastolatek. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR

Dzisiaj popołudniu w Gliniku Polskim (gmina Tarnowiec) doszło do potrącenia dwóch nastoletnich osób przez samochód dostawczy. Z związku z zaistniałym zdarzeniem interweniowały służby ratownicze, w tym śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Poszkodowane, po udzieleniu im niezbędnej pomocy medycznej, trafiły do szpitali w Jaśle i Rzeszowie. Przyczyny, jak i szczegółowe okoliczności tego zdarzenia wyjaśnia Policja.

Do wypadku komunikacyjnego na drodze powiatowej w pobliżu kościoła parafialnego w Gliniku Polskim doszło tuż przed godziną 15-stą. Po przybyciu na miejsce służb ratowniczych potwierdziło się, że doszło tutaj do potrącenia dwóch nastoletnich dziewczyn w wieku około szesnastu lat przez dostawczego busa marki Volkswagen Transporter wraz z przyczepką. Ratownicy wspólnie ze strażakami niezwłocznie przystąpili do udzielania osobom poszkodowanym niezbędnej pomocy medycznej.

W działania zaangażowane były dwa Zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego z Jasła i Jedlicza (specjalistyczny i podstawowy), dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych w Tarnowcu, Wrocance i Gliniku Polskim.

Jedna z rannych nastolatek została przewieziona naziemnym Zespołem Ratownictwa Medycznego do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle natomiast druga śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 im. św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

Kierujący pojazdem był trzeźwy. Nie odniósł żadnych obrażeń ciała.

W związku z zaistniałym zdarzeniem, ruch na drodze powiatowej pomiędzy Glinikiem Polskim, a Umieszczem został całkowicie wstrzymany do czasu zakończenia działań ratowniczych.

Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, która zabezpieczyła ślady, wykonała dokumentację fotograficzną oraz zebrała niezbędny materiał w celu szczegółowego wyjaśnienia przyczyn i okoliczności tego wypadku.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE