Istotne

DŚU dla rozbudowy drogi krajowej nr 73

Burmistrz Brzostku wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla rozbudowy drogi krajowej nr 73 na odcinku Pilzno - Jasło wraz z budową obwodnic Pilzna, Brzostku i Kołaczyc oraz Jasła. Decyzja środowiskowa ostatecznie ustaliła przebieg inwestycji.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Informacje

W Lublicy świętowano jubileusz 120-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej

Ochotnicza Straż Pożarna w Lublicy w gminie Kołaczyce świętuje w tym roku podniosły jubileusz 120-lecia działalności. W związku z tym przygotowano uroczysty apel, w trakcie którego zasłużonym działaczom wręczono odznaczenia związkowe. To jedna z sześćdziesięciu pięciu jednostek funkcjonujących we współczesnych granicach administracyjnych powiatu jasielskiego, które mogą poszczycić się ponad stuletnim rodowodem.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Informacje

OSP w Ujeździe ma 125 lat

W sobotnie popołudnie Ochotnicza Straż Pożarna w Ujeździe, gmina Brzyska świętowała jubileusz 125-lecia istnienia. Z tej okazji społeczność miejscowości nadała jednostce sztandar. Za długoletnią i ofiarną służbę na rzecz obywateli zasłużeni działacze zostali wyróżnieni medalami związkowymi oraz nadanymi przez wójta gminy.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Informacje

Ostatni żołnierz września – wystawa o „Hubalu” w jasielskiej bibliotece

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy „Ostatni żołnierz września – 125. rocznica urodzin mjr. Henryka Dobrzańskiego „Hubala”.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Meteo

Ostrzeżenie o burzach z gradem w dniach 01 – 02.07.2022 r.

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że od dnia 01.07.2022 r. od godz. 17:00 do dnia 02.07.2022 r. do godz. 05:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 95 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Informacje

Rusza kolejna edycja programu „Trener Osiedlowy”

Od poniedziałku - 4 lipca rozpoczynają się zapisy na tegoroczne spotkania z Trenerem Osiedlowym. Program realizowany będzie do 27 sierpnia na jasielskich osiedlach, gdzie odbywać się będą bezpłatne zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Zapisy można dokonać u poszczególnych trenerów.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Istotne

Czy opłaty za śmieci pójdą w górę?

Decyzją radnych Rady Miejskiej Jasła zmieniono uchwałę budżetową na 2022 rok zwiększając plan wydatków bieżących o kwotę 1,2 mln złotych. Środki te zostaną przeznaczona na pokrycie kosztów funkcjonowania systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Władze miasta podkreślają, że obecna sytuacja społeczno-gospodarcza nie napawa optymizmem na przyszłość i nie wykluczają, że za parę miesięcy mieszkańcy zostaną postawieni przed koniecznością ponoszenia wyższych opłat za wywóz śmieci.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Meteo

Ostrzeżenie o burzach z gradem w dniu 29.06.2022 r.

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że dnia 29.06.2022 r. od godz. 13:00 do godz. 22:00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 50 mm, oraz porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami grad.

CZYTAJ WIĘCEJ »
Meteo

Ostrzeżenie o burzach z gradem w dniu 28.06.2022 r.

IMGW Państwowy Instytut Badawczy ostrzega, że dnia 28.06.2022 r. od godz. 15:00 do godz. 22;00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu od 30 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad.

CZYTAJ WIĘCEJ »