Kultura | rozrywka | edukacja

„Wiara” przyniosła sukces Mateuszowi Mijalowi

Zespół CHŁOPACY. Fot. archiwum
Zespół CHŁOPACY.
Fot. archiwum

Za nami pierwszy dzień tegorocznej edycji Sopot Hit Festiwal. O miano polskiego hitu lata 2009 ubiegało się piętnastu wykonawców. Publiczności najbardziej przypadła do gustu piosenka „Cicho” młodziutkiej wokalistki Ewy Farnej. Ogromny sukces odniósł również debiutujący na deskach Opery Leśnej zespół Chłopacy, którego wokalistą jest Jaślanin Mateusz Mijal.

Mateusz i jego zespół wystąpili w Sopocie ze swoim największym hitem pod tytułem „Wiara”. Chłopacy znaleźli się w pierwszej trójce, obok rzeszowskiego zespołu Pectus („Jeden moment”) i wokalistki Ewy Farnej. W walce o tytuł polskiego hitu lata pozostawili w tyle innych znanych wykonawców takich jak: Stachursky („Zostań i bądź”), PIN („Konstelacje”), Piotr Rubik („Nie wstydź się mówić, że kochasz”), Łukasz Zagrobelny („Mówisz i masz”), Kasia Kowalska („Maskarada”), Iwona Węgrowska („Zatem przepraszam”), Groovebusterz („Talk to me”), Mrozu („Miliony monet”), Natalia Lesz („Coś za coś”), Candy Girl („Yeah!”), Roan („Podnieś głowę”) i Blenders („Kasia”).

Relację z festiwalu można było oglądać na specjalnie przygotowanym telebimie, ustawionym na jasielskim Rynku. Na plenerowej scenie wystąpił również zespół „Zabili mi żółwia” z Bielska Białej, a imprezę poprowadził DJ SANCHEZ.

Drugiego dnia festiwalu na scenie Opery Leśnej artyści zagraniczni powalczą o tytuł zagranicznego hitu lata 2009. Relacja „na żywo” w programie 2 Telewizji Polskiej już od godziny 20.

Zespół Chłopacy i ich hit „Wiara” będzie można usłyszeć na żywo już 23 sierpnia podczas Dni Gminy Szerzyny (powiat tarnowski).

Serdecznie gratulujemy sukcesu, a zainteresowanych twórczością jasielskiego wokalisty i jego zespołu, którego oficjalnym partnerem jest portal regionalny terazJaslo.pl odsyłamy na stronę internetową www.chlopacy.com.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE