Sport | rekreacja | turystyka

Dla miłośników błota, grząskich terenów i ekstremalnych „terenówek”

Podczas wykonywania prób sportowych z pewnością nie zabraknie efektownych przejazdów. Fot. archiwum / Damian Palar
Podczas wykonywania prób sportowych z pewnością nie zabraknie efektownych przejazdów.
Fot. archiwum / Damian Palar

Już w ten weekend w okolice Jasła przyjadą z Polski południowo-wschodniej uczestnicy VIII Zlotu Samochodów Terenowych 4×4, organizowanego przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. W imieniu organizatorów zapraszamy wszystkich miłośników sportów samochodowych, którzy lubią ekstremalne przygody z udziałem „terenówek”.

Organizatorzy przewidują, że w okolice Jasła przyjedzie prawie 60 załóg. Bazę wypadową dla uczestników imprezy będzie stanowić remiza Ochotniczej Straży Pożarnej w Osieku Jasielskim. W sobotę o godzinie 10 na terenie żwirowiska Stanisława Witusika w Załężu odbędą się dwie próby sportowe. O godzinie 16 przewidziana jest jedna próba sportowa na torze w Woli Dębowieckiej. Pierwszy dzień zlotu zakończy dyskoteka organizowana przez Koło Gospodyń Wiejskich z Woli Dębowieckiej.

W niedzielę zawodnicy rozpoczną zmagania na torze w Woli Dębowieckiej o godzinie 10. Po zakończeniu rywalizacji odbędzie się msza święta „pod Krzyżem”, koncelebrowana przez proboszcza miejscowej parafii księdza Józefa Pańczuka. O godzinie 16 rozpocznie się III Piknik Rodzinny, na którym zostaną wręczone puchary i medale dla najlepszych załóg uczestniczących w zlocie. Imprezę poprowadzą: aktor filmowy i teatralny Stanisław Jaskułka (m.in. Zenon Walencik z „Plebanii) oraz dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie Wojciech Tomkiewicz. Z tej okazji przygotowano wiele atrakcji, m.in. występ zespołu folklorystycznego „Kaśka”, pokaz fryzur w wykonaniu pracowników salonu fryzjerskiego „Weronika” oraz zabawę taneczną.

Naszym celem jest popularyzacja sportów samochodów terenowych oraz wypełnienie tej luki sportu samochodowego na terenie powiatu jasielskiego, który do tej pory nie był organizowany. Co roku organizujemy rajdy samochodowe z okazji Święta Niepodległości, ale dla sympatyków sportów samochodowych jest to mało. W związku z powyższym robimy również zloty samochodów terenowych. – mówi Józef Biernacki, prezes JKMiRD.

Sporty motorowe przyciągają coraz większe rzesze kibiców, którzy choć przez moment chcą przeżyć ekstremalną przygodę. Ze względów bezpieczeństwa Organizatorzy proszą jednak, by nie przemieszczać się w miejscach niewyznaczonych dla kibiców.

Zapraszam wszystkich miłośników sportów samochodowych, sympatyków i kibiców na całą dwudniową imprezę. – dodaje Józef Biernacki.

Sponsorami VIII Zlotu Samochodów Terenowych są: Firma „Paski, żwiry, klińce” Bogusław Muszański, Zakład Instalacyjny „Wod. Kan. Gaz. i C.O.” Jan Krzyżak, firma „TRANS-WIERT” Jasło, ZTS „Gamrat” S.A. Jasło, firma „Aleks” Aleksander Czerwiński, firma „Kitec” Aleksander Czerwiński, „Fiat Auto Service” Krosno, firma „ELEKT” Jasło, firma „Wulkan Serwis” Nowy Żmigród, firma „Alima” Jasło, Podkarpacki Bank Spółdzielczy o/Jasło, firma „Faber” Umieszcz, Zakład Produkcyjno-Usługowy Urządzeń Sanitarnych i Gazowych „Promont” Szebnie, firma „A.H. Ravioli” Janusz Żołna, firma „Jasmot” Jasło.

Patronat medialny nad imprezą objął m.in. portal regionalny terazJaslo.pl. Szczegółowe informacje o Zlocie na stronie Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego: www.jkmird.pl.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE