Informacje

„Nie chowaj głowy w piasek” – zrób bezpłatne badania

Co drugi Polak po 50 roku życia cierpi na łagodny przerost prostaty – schorzenie pozostające w naszym kraju tematem tabu. W dniu 14 września br. mieszkańcy Jasła i okolic będą mogli spotkać się ze specjalistami i skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych zorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Urologiczne.

Problemy z prostatą są wpisane w życie połowy polskich pięćdziesięciolatków i aż 90% seniorów po osiemdziesiątym roku życia. Zatrważający jest fakt, że wielu z nich ze względów społecznych, a także z uwagi na brak świadomości powagi zagadnienia unika badań i nie podejmuje niezbędnego leczenia. Skutki, poza ogromnym dyskomfortem, bywają dramatyczne. Przerost prostaty nie musi, ale może prowadzić do nowotworu, a to po raku płuc i żołądka trzeci, najgroźniejszy zabójca mężczyzn w Polsce. Dlatego Polskie Towarzystwo Urologiczne dokłada starań, aby uświadomić jak istotna jest edukacja i wczesna diagnostyka – wyjaśnia Prof. Nadzw. Marek Sosnowski, Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Urologicznego.

Dzięki akcji „Nie chowaj głowy w piasek” mieszkańcy woj. podkarpackiego mają szansę na bezpłatne spotkanie ze specjalistami i odbycie badań profilaktycznych. Terapia w odpowiednim czasie usuwa uciążliwe dolegliwości i redukuje ryzyko dalszych powikłań. Wierzę, że publiczna debata, która przynosi fantastyczne skutki w przypadku mammografii sprawi, że również mężczyźni zadbają o swoje zdrowie i zrozumieją jak istotna jest profilaktyka w zakresie przerostu gruczołu krokowego – dodaje Prof. Sosnowski.

Akcja „Nie chowaj głowy w piasek” jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Urologiczne w ramach Europejskiego Tygodnia Urologicznego. Bezpłatne konsultacje dla mieszkańców Jasła i okolic, którzy przekroczyli 50 rok życia odbędą się w Przychodni SPMG ZOZ przy ulicy Mickiewicza, w dniu 14 września w godzinach 16-21.

Więcej informacji na oficjalnej stronie Tygodnia Urologii: www.tydzienurologii.pl.

(Informacja Prasowa)

SŁOWA KLUCZOWE