Kultura | rozrywka | edukacja

R – REVOLUTION na podium

Zespół taneczny R-REVOLUTION z Jasielskiego Domu Kultury zajął III miejsce w XVII Międzywojewódzkim Przeglądzie Dziecięcych i Młodzieżowych Zespołów Tanecznych. Konkurs odbył się w Krośnie 7 grudnia br.

R-Revolution na scenie. Fot. Jasielski Dom Kultury
R-Revolution na scenie.
Fot. Jasielski Dom Kultury

W przeglądzie udział wzięło 42 zespoły taneczne podzielone na trzy kategorie: 7-11 lat, 12-15 lat i powyżej 15 lat. Zespół z JDK startował w trzeciej kategorii i przedstawił dwa układy taneczne: Shake and pop i Maski.

R-REVOLUTION to ośmioosobowa grupa dziewczyn, które od stycznia br. szkoli i trenuje Katarzyna Korona, instruktorka tańca JDK. – Jestem bardzo zadowolona z sukcesu, jaki odniosły dziewczyny, tym bardziej, że jest to dopiero drugi przegląd, w którym biorą udział – podkreśla. K. Korona. Zaznacza również, że ta nagroda jest dla niej i zespołu tym cenniejsza, że cześć dziewczyn, które wchodzą w skład zespołu, tańczy w R-REVOLUTION dopiero od września br.

Wcześniej dziewczyny wystąpiły w Andrzejkowych Spotkaniach Tanecznych (30 listopada br.) organizowanych przez JDK i zdobyły wyróżnienie.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE