Informacje

Wigilia w świetlicy środowiskowej „czwóreczki” (foto)

Choć do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze kilka dni, to w świetlicy środowiskowej przy Szkole Podstawowej nr 4 już dzisiaj zorganizowano spotkanie wigilijne dla jej podopiecznych. Na spotkanie, oprócz najmłodszych dzieci, zostali zaproszeni też wyjątkowi goście.

Spotkanie zaczęło się od przeczytania fragmentu ewangelii według świętego Łukasza dotyczącego narodzin Jezusa. Potem życzenia dla wszystkich zebranych złożył o. gwardian Krzysztof Kozioł z Kościoła OO. Franciszkanów. Nie mogło zabraknąć również łamania się opłatkiem i tradycyjnych potraw wigilijnych na stole. A po części oficjalnej czekały pod choinką drobne upominki dla maluchów.

Już od siedmiu lat staramy się kontynuować zwyczaje polskie, związane ze świętami Bożego Narodzenia. Organizujemy dla dzieci, naszych wychowanków, wigilie. Staramy się, żeby miała przebieg typowo polski. Przestrzegamy zwyczajów i obyczajów świątecznych, staramy się, żeby dzieci były wychowywane w duchu naszej tradycji. – mówi Anna Kosiek, wychowawczyni świetlicy „Czwóreczka”.

Świetlica „czwóreczki” działa w budynku ZPOW Pektowin od poniedziałku do piątku w godzinach od 12 do 18. Jej główne cele to przede wszystkim zapewnienie opieki uczniom po zajęciach szkolnych i w dni wolne od zajęć w bezpiecznym i miłym otoczeniu oraz stworzenie im warunków do wypoczynku, zabawy i rozwoju zainteresowań.

Do nas uczęszczają dzieci począwszy od zerówki, cała szkoła podstawowa i gimnazjum, a z niektórymi mamy kontakt jak już są w szkołach średnich. Staramy się im pomagać w nauce i rozwiązywaniu pewnych problemów. Staramy się pomagać w taki sposób, na ile tylko możemy. Dzięki dotacji z urzędu miasta możemy im zapewnić podwieczorek w godzinach popołudniowych. – podkreśla Anna Kosiek.

Do wspólnego świętowania zostali zaproszeni m.in. OO. Franciszkanie, kom. Alojzy Pasiowiec z Komendy Powiatowej Policji w Jaśle, prezes Jasielskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Janusz Przetacznik oraz przewodnicząca Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Bogusława Wójcik.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE