Kultura | rozrywka | edukacja

Trwa akcja Noworoczny Dar 2010 – prezentacje artystyczne

W Jasielskim Domu Kultury we wtorek i środę (5, 6 bm.) odbyły się prezentacje artystyczne przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych, zorganizowane w ramach 13. akcji charytatywnej „Noworoczny Dar”. Akcja przebiegająca w tym roku pod hasłem „Dobrzy ludzie są szczęśliwi” rozpoczęła się w niedzielę (3 bm.) kwestą uliczną. Potrwa do połowy miesiąca, a wszystkie zebrane w tym czasie pieniądze zostaną przekazane Szpitalowi Specjalistycznemu w Jaśle.

Fot. Jasielski Dom Kultury
Fot. Jasielski Dom Kultury

Jasielska akcja „Noworoczny Dar” to nie tylko zbiórki pieniędzy, ale także prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży. Zaczęły się one we wtorek (5 bm.), od występów przedszkolaków. Na scenie JDK swoje programy artystyczne przedstawiły przedszkola miejskie: nr 3 (program „Spotkanie bajek”), nr 10 („Spotkanie pani Zimy z Mikołajem”), nr 9 („Prezentacje noworoczne”), nr 6 („Jak się bawić to się bawić”), nr 12 („Świąteczny czas”), nr 1 („Świąteczne życzenia”), nr 11 („Zabawa z klasyką”), nr 2 („Aniołkowe opowieści”) i Bajkowe przedszkole („Dary świata”). W środę zaprezentowały się trzy szkoły podstawowe: nr 2 (program „Kocham Cię Polsko”), nr 4 („Morskie opowieści”) i Zespół Szkół Miejskich nr 4 („Szczęśliwych dni życzymy”). Łącznie przez dwa dni na scenie JDK wystąpiło około 350 dzieci (blisko 280 przedszkolaków i 70 uczniów szkół podstawowych).

Kolejne prezentacje odbędą się w przyszłym tygodniu. We wtorek (12 bm.) wystąpią gimnazjaliści, dzień później – uczniowie szkół ponadgimnazjalnych. Koncert finałowy, podczas którego podana zostanie ostateczna kwota zebrana w czasie akcji, odbędzie się w piątek (15 bm.) o godz. 12.

Akcja „Noworoczny Dar” została zorganizowana przez Jasielski Dom Kultury i parafię ojców franciszkanów, którzy udostępnili konto, na które można wpłacać datki.

Numer konta: Bank PKO S.A. I Oddział Jasło: 75124023371111000037403607, z dopiskiem „Noworoczny Dar”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE