Kultura | rozrywka | edukacja

JDK zaprasza na spektakl „Wszystko o mężczyznach” – dobra zabawa gwarantowana

Sztukę Miro Gavrana, najwybitniejszego współczesnego pisarza chorwackiego, „Wszystko o mężczyznach” wystawi w niedzielę 7 marca w Jasielskim Domu Kultury Teatr Ludowy z Krakowa.

Zapowiedź imprezy

„Wszystko o mężczyznach” doskonale ukazuje obraz różnych typów mężczyzn, charakterystycznych dla nich zachowań i mentalności. Trzech aktorów przedstawia 15 bohaterów i 5 przeplatających się wątków, odsłaniając widzom męski świat; czasem w nieco krzywym zwierciadle. Aktorzy wcielają się w role „supermenów” przechwalających się w siłowni podbojami miłosnymi, przeciętniaków topiących smutki w szklance piwa, gejów czy zramolałych starszych panów sprzeczających się jak dzieci w domu spokojnej starości, doskonale uwydatniając charakterystyczne cechy odgrywanych postaci. Perfekcyjna gra aktorska, nie pozbawiona jednak pasji i szczerości prowokuje salwy śmiechu, ale momentami wywołuje również zadumę.

Sztuka „Wszystko o mężczyznach” w interpretacji Teatru Ludowego z Krakowa uznana została przez publiczność za najlepszy spektakl XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Komedii Talia 2009 w Tarnowie. To właśnie publiczność, której w ubiegłym roku powierzono rolę jurora zdecydowała o przyznaniu spektaklowi Grand Prix i Statuetki „Talii”.

Reżyseria: Tomasz Obara
Scenografia: Marek Braun
Przekład: Anna Tuszyńska
Występują: Krzysztof Górecki, Tomasz Obara, Piotr Pilitowski.

Cena biletu: 35 zł

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE