Sport | rekreacja | turystyka

Zakochani … w bieganiu (foto)

Trudne warunki atmosferycznie nie zniechęciły miłośników biegania do pokonania sześciokilometrowej trasy wokół Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w ramach dwunastej edycji Walentynkowego Biegu Ulicznego. Do Jasła przyjechało ponad siedemdziesięciu zawodników, wśród których po raz kolejny gościliśmy zakochanych w bieganiu sportowców ze Słowacji.

Trasa biegu już od wielu lat biegnie ulicami: Sikorskiego, Szopena, Szkolną i Krasińskiego, położonymi wokół Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle. Jedno okrążenie wynosi półtora kilometra. Bieg główny rozgrywany był na dystansie sześciu kilometrów, czyli czterech okrążeń. Natomiast biegi młodzieżowe były na krótszych dystansach, czyli 750 i 1500 metrów. W tym roku sportowcy pobiegli w trudnych warunkach. Na jezdni zalegała spora warstwa śniegu i błota pośniegowego.

My imprezę traktujemy jako formę rekreacji i formę zachęty do uprawiania sportu, do aktywnego spędzania wolnego czasu. Dlatego tutaj też nie ustalamy jakiś kryteriów udziału w biegu, że ktoś jest zrzeszony, ktoś biega. Po prostu każdy, kto lubi biegać, chce w ten sposób spędzać wolny czas, to może uczestniczyć w tego rodzaju imprezie, jaką organizujemy. – podkreśla Roman Stygar z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Impreza co roku gromadzi zarówno amatorów, jak i zawodowych biegaczy.

Mam tutaj na myśli na przykład Izabelę Zatorską, znaną zawodniczkę Krośnianki Krosno, która wielokrotnie tryumfowała w imprezach rangi międzynarodowej, zdobywając czołowe miejsca. Szczególnie w biegach górskich. Również w dniu dzisiejszym brała udział w naszym biegu, zajmując w kategorii generalnej miejsce trzecie. – mówi Roman Stygar.

Pod znakiem zapytania stoi data organizacji kolejnej edycji walentynkowego biegu ulicznego. Dyrekcja Ośrodka chce przesunąć inaugurację zawodów dla biegaczy po 14 lutego danego roku.

Pomimo złej aury, która miała miejsce w naszym mieście, dopisała duża frekwencja. – mówi Piotr Wajda, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. – Będziemy się zastanawiać, czy w następnym roku nie zmienić pory roku rozpoczęcia tego biegu na wiosnę, a nie w miesiącach zimowych.

Organizatorzy zawodów chcieliby też odświeżyć formułę ich organizacji.

My jesteśmy otwarci na tego rodzaju propozycje. Myślę, że każda z nich wymaga jakiegoś rozważenia. – zaznacza Stygar.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zawodnikom i zapraszamy na następne zawody. – dodaje Piotr Wajda.

Zwycięzcy walentynkowego biegu ulicznego pokonanie całej trasy zajęło niespełna dziewiętnaście minut.

Szczegółowe wyniki XII Walentynkowego Biegu Ulicznego Jasło 2010 będą dostępne w poniedziałek popołudniu na stronie internetowej MOSiR Jasło oraz na naszym portalu.

SERWIS FOTO:

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE