Na drogach

Groźna kolizja na ulicy Lwowskiej: „osobówka” pod naczepą TIR-a

Blisko godzinę trwały utrudnienia w godzinach szczytu komunikacyjnego na jednej z głównych arterii miasta. Późnym popołudniem na ulicy Lwowskiej doszło do groźnie wyglądającej kolizji drogowej z udziałem samochodu osobowego i dwóch samochodów ciężarowych. Pomimo dużych zniszczeń „osobówki”, kierowcy pojazdu nic się nie stało.

Fot. terazJaslo.pl / Nadesłane
Fot. terazJaslo.pl / Nadesłane

Samochód osobowy marki Renault Laguna włączył się do ruchu na wysokości skrzyżowania ulic: Lwowskiej i Ulaszowice. Jadący za nim samochód ciężarowy marki Daf nagle uderzył w tył „osobówki”, wpychając ją wprost pod naczepę jadącego przed nią samochodu ciężarowego marki Mercedes.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono, że samochód osobowy LAGUNA znajduje się pod naczepą samochodu ciężarowego. Działania PSP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podniesieniu naczepy ciężarowego Mercedesa przy użyciu poduszek niskociśnieniowych i wypchaniu samochodu osobowego. Na miejsce zadysponowano 2 zastępy JRG PSP i dwa radiowozy. – relacjonuje st. kpt. Piotr Śmietana, zastępca dowódcy zmiany JRG PSP Jasło.

Uczestnicy kolizji na szczęście nie odnieśli żadnych obrażeń ciała i odmówili przybycia na miejsce karetki Pogotowia Ratunkowego. Policjanci przebadali kierowców alkomatem. Wszyscy byli trzeźwi. Sprawcą zdarzenia okazał się kierowca „ciężarowego” Dafa, który przyznał się, że oślepiło go słońce i nie zauważył poprzedzającego go Renaulta Laguny.

Utrudnienia na krajowej „73” trwały blisko godzinę.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE