Kultura | rozrywka | edukacja

Pejzaże i kwiaty – wystawa malarstwa Aleksandry Ciepielowskiej – Tabisz w JDK

Blisko 40 obrazów olejnych sanockiej malarki Aleksandry Ciepielowskiej – Tabisz można oglądać na wystawie, która czynna będzie do końca bieżącego miesiąca w Galerii Jasielskiego Domu Kultury. Czwartkowy (11 bm.) wernisaż był okazją do poznania sympatycznej artystki i jej równie miłych przyjaciół.

Wystawa malarstwa. Fot. Jasielski Dom Kultury
Fot. Jasielski Dom Kultury

Aleksandra Ciepielowska – Tabisz, która malarstwem interesowała się od dawna, zaczęła malować po przejściu na wcześniejszą emeryturę w 2007 roku. – Stało się tak troszeczkę za sprawą genów, a troszeczkę za sprawą przypadku – mówiła podczas uroczystego otwarcia wystawy dyrektor JDK Krystyna Kasprzyk, przedstawiając artystkę.

Aleksandra Ciepielowska-Tabisz, urodziła się w Sanoku w 1953 roku pochodzi z rodziny o tradycjach malarskich. Jej ojciec Kazimierz był znanym sanockim malarzem zaprzyjaźnionym ze Zdzisławem Beksińskim. Impulsem do spróbowania sił w malarstwie już na emeryturze, było dla Aleksandry Ciepielowskiej – Tabisz znalezienie na strychu farb po swoim ojcu. W 2007 roku wstąpiła do grupy artystycznej, zawiązującej się w sanockim Biurze Wystaw Artystycznych. Od tamtego czasu namalowała dziesiątki obrazów, doskonaląc swój warsztat pod kierunkiem znanych sanockich malarzy Zdzisława Twardowskiego i Krzysztofa Niedźwieckiego.

Pierwszą indywidualną wystawę Aleksandra Ciepielowska – Tabisz miała w ubiegłym roku w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu. Wystawa w Jaśle, to druga indywidualna prezentacja dorobku twórczego artystki. Można na niej obejrzeć przekrój jej twórczości od pierwszych obrazów, po powstałe na ostatnich (2010 rok) plenerach w Iwoniczu-Zdroju i Rymanowie Zdroju. Wcześniej prezentowała swoją twórczość na wystawach zbiorowych m.in. w Sanoku i Krośnie.

Wernisaż rozpoczął występ laureatki ogólnopolskich konkursów piosenki Weroniki Tockiej, wokalistki przygotowanej przez Ewę Grzebień, instruktorkę muzyki JDK.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE