Kultura | rozrywka | edukacja

Popołudnie z aktorami „Sceny Kalejdoskop” (zapowiedź)

Kolejną tego lata propozycją Jasielskiego Domu Kultury na niedzielne popołudnie (25 bm.) jest wystawiany w Parku Miejskim w Jaśle spektakl plenerowy „Graal”. Początek widowiska o godz. 16.

Zapowiedź wydarzenia

„Graal”, z którym do Jasła przyjedzie Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop”, to historia chłopca, który po przeczytaniu poruszającej książki wyrusza w świat w poszukiwaniu św. Graala. Widowisko adresowane jest do dzieci, ale dobrze bawić będą się także dorośli, zwłaszcza, że aktorzy przygotowali także interakcje na szczudłach, pokaz gigantycznych baniek mydlanych i blok konkursowy.

***

Krakowski Teatr Uliczny „Scena Kalejdoskop” został założony w 1999 roku w Krakowie przez aktora i reżysera Piotra Kulczyka. Grupa zajmuje się realizacją widowisk teatralnych (spektakle plenerowe, uliczne i kostiumowe), produkcją filmową (dokumenty, reklamy i teledyski) oraz oprawą artystyczną różnych akcji komercyjnych (reklamy na szczudłach, agencje reklamowe). Do najbardziej znanych przedstawień tego teatru należą: „Serce Don Juana” z udziałem aktorów na szczudłach, które jaślanie mieli okazję zobaczyć rok temu; „Samuraj w Paryżu” – widowisko kostiumowe oraz plenerowy spektakl dla dzieci pt: „Graal”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE