Sport | rekreacja | turystyka

„Terenówki” ścigają się po bezdrożach powiatu jasielskiego

Za nami pierwszy dzień IX Zlotu Samochodów Terenowych 4×4. Zawodnicy zmagali się w dwóch próbach sprawnościowych w Załężu (gmina Osiek Jasielski) oraz jednej próbie sprawnościowej na torze w Woli Dębowieckiej (gmina Dębowiec). Wystartowało 21 samochodów. Bonusem w tym roku był przejazd ciężarówki dwuosiowej typu MAN.

Goście przyjechali do nas z Nowego Sącza. Inni uczestnicy to w dużej części członkowie Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego oraz goście z Mielca, Tarnowa, Krosna i okolic Jasła.

To już IX zlot i kolejne doświadczenia. Padało wiele słów podziękowań dla prezesa JKMIRD Józefa Biernackiego, bo to w dużej mierze jego zasługa, ale również kilkudziesięciu innych równie ważnych osób, którzy poświęcają swój czas, doradzają, pomagają. Czuć taką rodzinną atmosferę w naszym klubie i to chyba jest ta nasza recepta na sukces tych rajdów. – mówi Daniel Baron, rzecznik prasowy IX Zlotu Samochodów Terenowych 4×4.

Uczestnicy często podkreślali to, że mogą legalnie, pod okiem sędziów rywalizować, bawić się. Kierowcy nie kryli również, że przyjechali do gościnnego powiatu jasielskiego po to, aby wygrać.

Jest to ucywilizowanie sportów samochodów terenowych, aby nie wjeżdżali po lasach, nie niszczyli dróg. Mamy wydzielone tereny, mamy przygotowany tor pod okiem sędziów. Niech ci ludzie uprawiają ten ekstremalny sport. Jest dużo błota, dużo atrakcji i mnóstwo kibiców na trasie. – dodaje Daniel Baron.

W niedzielę drugi dzień Zlotu. Na godzinę 10-tą zaplanowano start pierwszej załogi do jazd obserwowanych na torze w Woli Dębowieckiej (dwa przejazdy, które będą wliczone do klasyfikacji po pierwszym dniu zawodów). O godzinie 13-tej odbędzie się msza polowa pod krzyżem. Wręczenie pucharów dla najlepszych załóg nastąpi podczas IV Festynu Wiejskiego, organizowanego przez Koło Gospodyń Wiejskich oraz Ochotniczą Straż Pożarną w Woli Dębowieckiej. Kibiców serdecznie zapraszamy do dopingowania załóg.

Organizatorem Zlotu jest Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. Sponsorem generalnym zostały Zakłady Tworzyw Sztucznych GAMRAT S.A. Imprezę wsparli też finansowo: ARGUS Jasło, TRANS-WIERT Jasło, Podkarpacki Bank Spółdzielczy, firma „Piaski, żwiry, klińce – Bogusław Muszański”, firma „MOTO-GUM” Jasło oraz Sklep Motoryzacyjny Janusz Wilk Jasło.

Honorowy patronat przyjęli: Alicja Zając – senator RP, Elżbieta Łukacijewska – europoseł, Marek Rząsa – poseł na Sejm RP, Adam Kmiecik – starosta jasielski, Maria Kurowska – burmistrz Jasła, Zbigniew Staniszewski – wójt gminy Dębowiec oraz Mariusz Pykosz – wójt gminy Osiek Jasielski.

Patronat medialny objął m.in. portal regionalny terazJaslo.pl.

SERWIS FOTO:

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE