Kultura | rozrywka | edukacja

II Letnie Warsztaty Taneczne w JDK – podstawy dancehall i house

Druga część zorganizowanych przez Jasielski Dom Kultury Letnich Warsztatów Tanecznych, które zakończyły się w piątek (20 bm.), poświęcona była nauce podstaw dancehall i hause. Zajęcia z blisko pięćdziesięciorgiem młodych ludzi podzielonych na trzy grupy prowadziła Aleksandra Drzazga, instruktorka ze Szkoły Tańca Lillahouse w Rzeszowie.

Fot. JDK
Fot. Jasielski Dom Kultury

Nauka była wyczerpująca, ale – jak podkreślali uczestnicy warsztatów – sprawiała wielką przyjemność. Znaczna część osób, które uczestniczyły w warsztatach, w czasie roku szkolnego uczęszcza na prowadzone przez Katarzynę Koronę, tancerkę, instruktorkę tańca i choreografkę, zajęcia hip-hop w JDK. To oni wybierali style, jakich chcieliby się uczyć w czasie zajęć wakacyjnych.

Na pytanie, czy nie woleli w wakacje odpocząć zamiast brać udział w dość męczących ćwiczeniach tanecznych, młodzież zgodnie stwierdziła, że przerwę już miała wystarczająco długą, a te zajęcia, to była przyjemność. Niektórzy dodawali, że nie mieliby nic przeciwko temu, żeby warsztaty były organizowane nie tylko w sierpniu, ale także w lipcu.

Było mi miło pracować z młodzieżą jasielską. Wszyscy pracowali bardzo wytrwale i na zajęciach dancehall’owych i na hous’owych. Dawali z siebie wszystko z lepszym lub gorszym skutkiem, ale wiadomo, że nie każdy mógł urodzić się tancerzem i nie każdy ma do tańca odpowiednie predyspozycje – powiedziała prowadząca drugą część warsztatów (dancehall i hause) Aleksandra Drzazga, instruktorka ze Szkoły Tańca Lillahouse w Rzeszowie – Poziom warsztatów był dość wysoki, a sama organizacja – bardzo dobra. Już samo zebranie młodzieży na warsztaty w wakacje bywa trudne, a tutaj nie dość, że zebrała się bardzo liczna grupa, to jeszcze wszyscy ćwiczyli w wielkim zaangażowaniem.

Pierwszą część czterodniowych warsztatów prowadziła Katarzyna Korona. Na zajęciach uczniowie ćwiczyli opracowane przez nią układy: w pierwszym dniu – do cięższej, szybszej muzyki hip-hop, w drugim – do muzyki r’n’b, wolnej, lirycznej, wywodzącej się ze Stanów Zjednoczonych.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE