Kultura | rozrywka | edukacja

VI Konkurs recytatorski „Nagroda Literacka Nike” (zapowiedź)

Blisko 30 uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, zgłosiło swój udział w VI Konkursie recytatorskim „Nagroda Literacka Nike”, zorganizowanym przez Jasielski Dom Kultury. Konkurs zostanie rozegrany w poniedziałek (11 bm.) o godz. 10 w sali widowiskowej JDK.

Wśród deklarujących udział w konkursie przeważa młodzież z Jasła i powiatu jasielskiego, ale są również mieszkańcy odleglejszych terenów, m.in. Rzeszowa.

W najwyżej 10-minutowych występach każdy z młodych ludzi zaprezentuje wiersz i fragment prozy, dowolnie wybrany z twórczości laureatów Nagrody Literackiej Nike w minionych latach: Wiesława Myśliwskiego, Czesława Miłosza, Stanisława Barańczaka, Tadeusza Różewicza, Jerzego Pilcha, Joanny Olczak-Roniker, Jarosława Marka Rymkiewicza, Wojciecha Kuczoka, Andrzeja Stasiuka, Doroty Masłowskiej, Olgi Tokarczuk i Eugeniusza Tkaczyszyna.

Jury, w którym zasiądą: nauczycielki Jolanta Bilska i Małgorzata Lubojemska oraz reżyser Edward Lecheta, oceni dykcję recytatorów, interpretację utworów, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny. Bezpośrednio po konkursie odbędzie się wręczenie nagród i dyplomów.

Zainteresowanych współczesną literaturą polską i recytatorskimi zmaganiami zapraszamy do obejrzenia konkursu. Wstęp wolny.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE