Kultura | rozrywka | edukacja

W Trzcinicy odbyła się impreza czytelnicza z „małym co nieco”

Zainicjowane przez Fundację ABCXXI Cała Polska Czyta Dzieciom „Ogólnopolskie Urodziny Książkowego Misia” świętowały dzieci w całym kraju. 14 października w dniu urodzin oraz w czasie poprzedzającym uroczystość, w szkołach, przedszkolach, świetlicach, bibliotekach, domach kultury i księgarniach odbywają się imprezy czytelnicze, konkursy oraz zabawy dla dzieci.

Fot. Organizatorzy
Fot. ORGANIZATORZY

Trzcinicka Filia Gminnej Biblioteki Publicznej w Jaśle z/s w Szebniach, także włączyła się w obchody urodzin, organizując, w ramach akcji Gmina Jasło czyta dzieciom, dla najmłodszych czytelników i ich misiów, małą czytelniczą imprezę. W czwartkowy jesienny poranek na urodziny książkowych misiów przybyła spora grupa gości – uczniowie klasy „O” Szkoły Podstawowej w Trzcinicy, wraz z opiekunami.

Na spotkanie, mali czytelnicy, przynieśli swoje ulubione przytulanki. Odbyła się „Parada misiów” czyli prezentacja pluszaków przez ich właścicieli, głośne czytanie „Misiowych wierszyków” oraz plebiscyt na największego, najbardziej puszystego i kolorowego misia.

Dzieci uczyły się także „Wyliczanki Kubusia Puchatka”, kolorowały portrety misia i brały udział w misiowej zgaduj-zgaduli. Niewątpliwie największą atrakcją spotkania był konkurs na wyjadanie miodku. Małe łasuchy, mając zasłonięte oczy szybciutko wylizały małe co nieco z talerzyków. Ta konkurencja dostarczyła gościom najwięcej śmiechu i radości.

Dzieci wysłuchały także opowieści o tym jak mały niedźwiadek stał się wzorem dla pluszowej zabawki oraz wzięły udział w misiowym konkursie przyrodniczym. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni zakładkami do książek i słodyczami, a głośne czytanie połączone z konkursami i zgadywankami stało się dla nich wspaniałą niecodzienną zabawą.

Agnieszka Jeleń

SŁOWA KLUCZOWE