Kultura | rozrywka | edukacja

Kolejne sukcesy grupy „STREET ELITE” na tanecznych scenach

Jasielska grupa taneczna „Street Elite” prowadzona przez Tomasza Berkowicza zajęła I miejsce w Międzywojewódzkim Przeglądzie Zespołów Tanecznych „18 Mikołajkowe Spotkania Taneczne”, odbytych w dniu 10 grudnia 2010r. w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie.

Fot. Grupa Street Elite
(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

W przeglądzie wzięło udział 39 zespołów, które oceniała komisja artystyczna w składzie:
Anna Kniaziewicz – przewodnicząca – instruktor tańca technik jazz i modern jazz – Rzeszów
Justyna Pietrucha – nauczyciel technik tańca klasycznego – Rzeszów
Danuta Kamińska – nauczyciel tańca, pedagog – Krosno

Jasielska grupa wywalczyła podium w trzeciej grupie wiekowej (powyżej 15 lat), razem z grupami technik hip-hop, tańca współczesnego, show Dance, tańca estradowego oraz improwizacji tanecznych. Tym bardziej cieszy docenienie naszej grupy przez jury z pośród tak wielu zespołów i technik tanecznych.

Grupa „Street Elite” nie była jedyną grupą reprezentującą Jasło. Swoje umiejętności prezentował także Zespół Taneczny „R-REVOLUTION” z Jasielskiego Domu Kultury prowadzony przez Katarzynę Koronę.

Fot. Grupa Street Elite
(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Na tym przeglądzie Grupa „Street Elite” wystąpiła w składzie: Jarek Klaudia, Kudłacz Tomasz, Stęgowska Katarzyna, Kraus Adam, Wysocka Dagmara, Gaweł Miłosz, Śliwińska Katarzyna, Mularska Agata.

To nie jedyny sukces w ostatnim czasie. 26 listopada bieżącego roku w Mielcu, odbył się IX Przegląd Zespołów Tanecznych „PASIKONIK” 2010, gdzie nasza grupa wśród 26 zespołów zajęła 3 Miejsce. Zespoły oceniała komisja w składzie:
• Roman Malkiewicz- przewodniczący – choreograf, instruktor tańca WDK w Rzeszowie
• Karolina Baran – tancerka i instruktor tańca współczesnego
• Zbigniew Wrzyszcz- tancerz i trener tańca towarzyskiego

W Mielcu nasza grupa reprezentowała Jasło oraz Studio Tańca w składzie: Banach Justynka, Bracik Ewa, Budziak Kinga, Gaweł Miłosz, Kraus Adam, Kudłacz Tomasz, Mularska Agata, Salacha Magdalena, Stęgowska Aleksandra, Stęgowska Katarzyna, Śliwińska Katarzyna, Wysocka Dagmara oraz Zwoleńska Sonia.

Zaznaczyć należy, iż wyróżnienie trafiło także do zespołu „Amanda z zespołem” z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle, a oglądać na przeglądzie można było także zespoły „Endorfina” oraz „Respekt” także z Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle.

Jednak na tych zwycięstwach grupa „Street Elite” nie poprzestanie. Aktualnie tancerze przygotowują się do następnych imprez tanecznych.

Fot. Grupa Street Elite
(Kliknij na zdjęcie, aby powiększyć)

Stroje dla naszej grupy powstały przy pomocy:
• PGNiG SA, Karpacki Oddział Obrotu Gazem, Gazownia Jasielska
• Astro – Producent Garniturów oraz odzieży damskiej i męskiej

(Grupa „Street Elite”)

SŁOWA KLUCZOWE