Sport | rekreacja | turystyka

Prezes Czarnych Jasło: „celujemy w trzecią ligę!”

Z Marcinem Węgrzynem, prezesem czwartoligowego klubu piłkarskiego Gamrat Czarni 1910 Jasło, rozmawia Damian Palar.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Damian Palar: Za nami wyjątkowy, bo jubileuszowy rok, w którym Czarni Jasło obchodzili stulecie swojego powstania. Chciałbym powrócić jeszcze do minionych dwunastu miesięcy. Co przyniosły jasielskiemu klubowi?

Marcin Węgrzyn: Cóż przyniósł miniony rok naszemu Klubowi? Po przykrym spadku drużyny seniorów potrafiliśmy się podnieść i w efektowny sposób awansować z powrotem na IV ligowe boiska, drużyny młodzieżowe odniosły spore sukcesy w rozgrywkach ligowych gdzie potwierdzili po raz kolejny, że jako klub jesteśmy trzecia siłą na Podkarpaciu zaraz po Szkołach Mistrzostwa Sportowego z Mielca oraz Rzeszowa. Kolejną wielką i najważniejszą chwilą były obchody 100-lecia JKS Gamrat Czarni1910 Jasło. A koniec roku dzięki zawodnikom seniorów dostarczył kibicom mnóstwo radości, gdzie jako beniaminek zakończyliśmy rundę jesienną na drugim miejscu w ligowej tabeli, a w grupach młodzieżowych dzięki dobrej pracy jaką wykonują nasi trenerzy zespoły plasują się bardzo wysoko w ligowych tabelach.

Czy w Jaśle wróci w tym roku „moda na Czarnych”?

Bardzo chciałbym, aby tak jak Pan zapytał, wróciła „moda na Czarnych”. Będziemy jako Zarząd usilnie zabiegać o to, aby zainteresować większą liczbę mieszkańców Jasła i okolic, aby częściej odwiedzali obiekt przy ulicy Śniadeckich, gdzie zawodnicy swoją dobrą grą – mam nadzieję – zachęcą do tego, aby kibice, którzy przyjdą pierwszy raz na nasz obiekt zaczęli regularnie go odwiedzać. I aby w Jaśle dało się odczuć „modę na Czarnych”

Pokuśmy się o krótkie statystyki ligowe. Jak wyglądają one w przypadku naszej drużyny po rundzie jesiennej?

Statystyki wyglądają bardzo obiecująco jako „beniaminek” zakończyliśmy rundę jesienną na bardzo dobrym drugim miejscu w ligowej tabeli, straciliśmy mało bramek. Jedynym naszym mankamentem było to, że pomimo stwarzanych wielu sytuacji bramkowych podczas meczy ligowych, nie potrafiliśmy ich zamienić na bramki. Gdyby te bramki padały to bylibyśmy zapewne zdecydowanym liderem IV ligi podkarpackiej. Jednakże to jest sport i nie zawsze da się zwyciężać, choć ja osobiście jestem ambitnym człowiekiem i bardzo przeżywam, kiedy nasz zespół nie zdobywa kompletu punktów. Myślę jednak, że z tego, co mamy powinniśmy się w tej chwili cieszyć.

Czy szykują się wzmocnienia w naszym zespole?

Wzmocnienia uzależnione są od środków finansowych. Na razie prowadzone są rozmowy ze sponsorami, ponieważ wraz z zakończeniem starego roku skończyły się nam umowy reklamowo-sponsoringowe. Jeśli wszystko zakończy się dla nas pozytywnie usiądziemy wraz z trenerami i porozmawiamy o ewentualnych wzmocnieniach. Jeśli będą to raczej kosmetyczne, ponieważ zespół osiągnął bardzo dobry wynik, po którym widać, iż w tym zespole drzemie potencjał i są zdolności do tego, aby obecni zawodnicy stanowili o jego sile.

Celujecie w III ligę, jednak rozgrywki w wyższej klasie nie byłyby możliwe bez odpowiedniego budżetu. Taką formą pomocy ma być „Klub 100”. Co to za inicjatywa, jakie wymogi trzeba spełniać, żeby zostać jego członkiem i kto już zasiada w tym prestiżowym gronie?

Sytuacja jaka się wytworzyła, czyli bardzo wysoka pozycja w ligowej tabeli niejako nakreśliła nam jasny cel. Celem tym jest walka w czwartej lidze w każdym meczu o zwycięstwo, które przybliżyłoby nas do upragnionego awansu na trzecioligowe boiska. Powołując do życia elitarny Klub 100 chcieliśmy skupić wokół klubu grono ludzi prywatnych oraz firmy, które wspomogłyby nas wpłacając na rzecz klubu kwotę 100 zł miesięcznie, a zgromadzona kwota pomogłaby nam w bieżącej działalności klubu. W zamian za to członkom klubu 100 oferujemy wywieszenie baneru reklamowego na stadionie, umieszczenie nazwy/logo na oficjalnej stronie internetowej w zakładce klub 100, wyczytanie członków klubu 100 podczas meczy ligowych na naszym obiekcie, karnet uprawniający do wejścia na wszystkie mecze organizowane przez klub Czarni, na życzenie klub wystawia fakturę Vat. Członkiem klubu 100 może zostać każda osoba która wypełni deklarację, w której zadeklaruje regularną miesięczną wpłatę w wysokości co najmniej 100 zł miesięcznie. Korzystając z okazji, za Państwa pośrednictwem chciałbym podziękować wszystkim ludziom prywatnym oraz firmom, które są członkami klubu 100 mając nadzieję, iż nasza współpraca przyniesie nam wszystkim pożądany efekt. Zachęcam również wszystkich chętnych, którym dobro Czarnych nie jest obojętne, aby wstępować w szeregi Klubu 100, abyśmy wspólnie mogli budować silną markę Czarnych.

Mamy nowe władze samorządowe w mieście. Czy zadeklarowały już pomoc finansową jasielskiemu klubowi?

Udało nam się spotkać z Panem Burmistrzem Andrzejem Czerneckim. Poinformowaliśmy Pana Burmistrza o sytuacji panującej w naszym Klubie oraz o naszych celach, które chcielibyśmy przy pomocy Urzędu Miasta Jasła zrealizować w tym roku. Pan Burmistrz poinformował nas, iż musi zapoznać się z możliwościami pomocy dla naszego Klubu i ustaliśmy datę następnego spotkania, na którym być może uda nam się uzyskać satysfakcjonujące informacje dotyczące pomocy przez Pana Burmistrza.

Ku zadowoleniu kibiców w ubiegłym roku udało się zmodernizować część stadionu przy ulicy Śniadeckich 15. Czy przewidziane są kolejne inwestycje na ten rok?

Na to pytanie nie jestem w stanie Państwu odpowiedzieć. Pytanie to skierowane powinno być do właściciela stadionu, a jest nim Urząd Miasta Jasła. Mogę tylko dodać, iż przez te kilka ostatnich lat zrobione zostało bardzo wiele na stadionie przy ul Śniadeckich 15. I dobrze by było, aby w dalszym ciągu stopniowo w niego inwestować w pierwszej części powinien zostać poprawiony drenaż oraz murawa która pozostawia wiele do życzenia.

Czego można życzyć jasielskiemu „stulatkowi” na najbliższe miesiące?

Wygrania jak największej ilości meczy, aby dopisywało nam szczęście, zawodnikom jak najmniej kontuzji, pozyskania sponsorów większych, mniejszych oraz członków klubu 100, którzy pomogliby nam zbudować solidny budżet, który pozwoliłby nam spokojnie przygotować się do startu w lidze oraz do celu jaki mamy czyli upragnionego przez wszystkich awansu do III ligi.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękuję.

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Prezes Czarnych Jasło: „celujemy w trzecią ligę!””

  1. Będą też Juwenalia i również sponsorem będzie MKS Jasło.
    Podobno dołoży 100 tysięcy i zagra Maaryla Rodowicz czy Budka Suflera.
    Podobno kondycja zakładu w jeden dzień się poprawiła odkąd przyszedł nowy dyrektor

  2. Podobno ZMKS ma być głównym sponsorem,a kanary będą za ochronę.Trzeba szukać oszczędności. Kandydowanie do RM nie wypaliło…