Informacje

„Barka” rozbrzmiała na Rynku. Młodzi Jaślanie oddali hołd Janowi Pawłowi II

W samo południe na jasielskim Rynku rozbrzmiała „Barka”. Ulubioną pieśń papieża Polaka Jana Pawła II wykonało kilka tysięcy osób, w głównej mierze byli to przedszkolaki oraz uczniowie miejskich szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. W sobotę mija szósta rocznica śmierci naszego ukochanego Ojca Świętego.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
© Fot. terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Z inicjatywą upamiętnienia osoby Jana Pawła II w takiej formie wyszła Szkoła Podstawowa nr 2 imienia Marii Konopnickiej i zyskała aprobatę pozostałych placówek oświatowych z terenu całego Jasła.

Wszyscy dyrektorzy chętnie wzięli w tym udział i powiedzieli, że nas wesprą, czego dali dzisiaj dowód. Myślę, że Jan Paweł II zasłużył sobie na to, żebyśmy Go tak uczcili. Tym bardziej, że jest naszym autorytetem i wielkim Polakiem. – powiedziała Marta Baran, dyrektorka jasielskiej „Dwójki”.

Rynek – centralny punkt miasta i miejsce wybrane przez organizatorów do wspólnego odśpiewania „Barki” przez Jaślan – jak podkreśliła pani dyrektor został wybrano nie przypadkowo. To właśnie tutaj podczas wielkiego pikniku integracyjnego w 2003 roku Ojciec Święty z okien swojej watykańskiej siedziby pozdrowił miasto słowami: „Pozdrawiam znane mi dobrze Jasło, pozdrawiam siostry wizytki obecne w tym mieście od 100 lat. Wszystkim z całego serca błogosławię”.

Ksiądz Przemysław Dudek z parafii świętego Stanisława i katecheta ze Szkoły Podstawowej nr 2, który prowadził dzisiejszą uroczystość podkreślił, że dzisiejsza akcja jest rozpoczęciem uroczystości związanych z obchodami szóstej rocznicy śmierci Jana Pawła II.

To piękne przedsięwzięcie zgromadziło dziś na Rynku bardzo wielu młodych ludzi i dzieci ze szkół i przedszkoli całego Jasła, aby oddać hołd Janowi Pawłowi II i prosić o Jego opiekę nad naszym miastem. Pieśń „Barka”, która towarzyszyła Janowi Pawłowi II jednoczy nas także dzisiaj i przypomina o wielkim powołaniu do świętości, które Jan Paweł II stale nam swoim życiem pokazywał. – powiedział.

Na zakończenie spotkania każdy z uczestników miał okazję do wpisania się do księgi pamiątkowej.

Miejskie uroczystości rocznicowe rozpocznie w sobotę (2 kwietnia) o godzinie 20-stej msza święta na jasielskim Rynku, po której do godziny 21:37 będzie trwało modlitewne czuwanie. Spotkaniu, na które wszystkich Jaślan zaprasza burmistrz miasta Andrzej Czernecki oraz duszpasterze jasielskich parafii, będą towarzyszyć słowa Ojca Świętego: „… Szukałem Was, teraz przyszliście do mnie i za to Wam dziękuję…”.

Zapraszamy też do udziału w konkursie „Dekalog dla Polaków” – w hołdzie Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II, adresowanym do dzieci i młodzieży zamieszkałych na terenie jasielskich osiedli. Organizowany przez Młodzieżową Radę Klubu Osiedla w Brzyszczkach konkurs, pod honorowym patronatem burmistrza miasta oraz Ojca Gwardiana Parafii świętego Antoniego, odbędzie się w trzech dziedzinach: recytatorskiej, wokalno-muzycznej oraz plastycznej.

Szczegółowe informacje wraz z kartą uczestnika można pobrać z naszej zakładki „Co, gdzie, kiedy” na stronie głównej Portalu.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
© Fot. terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR (x8)

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE