Informacje

Złota Odznaka „Za zasługi dla sportu” dla Józefa Biernackiego

Prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego Józef Biernacki uhonorowany Złotą Odznaką „Za zasługi dla sportu”.

Wręczenie odznaczenia
Wręczenie odznaczenia dla Józefa Biernackiego.
Fot. © PZM w Rzeszowie / Jan Jędrzejko

Uroczystość wręczenia wyróżnienia dla jaślanina miała miejsce w minioną sobotę (25.06) w siedzibie Centrum Olimpijskiego Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, podczas krajowego zjazdu sprawozdawczo-wyborczego Polskiego Związku Motorowego (centralnej organizacji, w której zrzeszony jest Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego).

Józef Biernacki był jednym z delegatów okręgu rzeszowskiego PZM na tym zjeździe. Odznaczenie wręczył podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Tomasz Półgrabski.

Jest mi niezmiernie miło z otrzymanego wyróżnienia. Odznaczenie to traktuję jednak jako dostrzeżenie nie tylko mojej działalności na rzecz rozwoju sportów motorowych na terenie Podkarpacia, ale także pozostałych działaczy Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, samorządowców oraz sponsorów, którzy wspierają nas podczas organizacji sportowych przedsięwzięć. – powiedział.

Józef Biernacki od ponad trzydziestu lat zajmuje się sportami motorowymi. To za jego przyczyną od jedenastu lat organizowany jest w dniu 11 listopada Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości, którego trasa biegnie po terenie całego powiatu jasielskiego. Z kolei sympatykom sportów ekstremalnych dedykowane są coroczne zloty samochodów terenowych w Korczynie i Osieku Jasielskim (w lipcu bieżącego roku będzie to już jubileuszowa, dziesiąta edycja).

Odznaka przyznawana przez Ministra Sportu i Turystyki Rzeczpospolitej Polskiej to wyróżnienie dla osób zatrudnionych w sektorze kultury fizycznej oraz działaczy społecznych wyróżniających się szczególną aktywnością i uzyskujących wybitne osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju kultury fizycznej.

W Jaśle do tej pory złotą odznakę „Za zasługi dla sportu” posiadał m.in. Jan Zawiliński.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE