Kultura | rozrywka | edukacja

W JDK: „Bal u weteranów” i „Zdobyć, utrzymać, porzucić” (zapowiedź)

„Bal u weteranów” to tytuł programu słowno-muzycznego, opartego na lwowskim folklorze, który odbędzie się 24 lutego (piątek) o godz. 18 w JDK. Wystąpi Chór Mieszany „Jarosław” pod batutą Andrzeja Jakubowskiego.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Założony w 2000 roku chór ma bogaty repertuar m.in.: pieśni patriotyczne, religijne, piosenki lwowskie, biesiadne, ludowe, utwory L. Cohena, dwie msze, a ostatnio również utwory z muzyką dyrygenta dr. Andrzeja Jakubowskiego do poezji Jana Pawła II. „Jarosław” dał ponad 200 koncertów w kraju m.in. w Krakowie, Warszawie, Rzeszowie, Zakopanem i Przemyślu oraz w Niemczech. Występował w katedrze lwowskiej i lubaczowskiej, a w grudniu 2009 r. koncertował w Sejmie RP na zaproszenie marszałka Komorowskiego.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Spektakl „Zdobyć, utrzymać, porzucić – czyli złote myśli na tercet żeński i głos rozsądku” wystawi 6 marca br. (wtorek) o godz. 18 w Jasielskim Domu Kultury Nowa Scena Teatru Muzycznego Roma w Warszawie. Wystąpią: Katarzyna Zielińska, Katarzyna Żak i Olga Bończyk.

To sztuka, w której każda z aktorek przewodzi kolejnej części tryptyku: Katarzyna Zielińska – hasłu „Zdobyć”, Katarzyna Żak – pragnieniu „Utrzymać”, Olga Bończyk – zjawisku „Porzucić”. Poruszane są w niej tematy parytetu, szowinizmu obojga płci, feminizmu, diety, kosmetyków, salonów piękności, chirurgii plastycznej, prezentów, biżuterii, asertywności w kontaktach z płcią niejednokrotnie przeciwną oraz szeroko rozumianego poradnictwa odpowiadającego na fundamentalne pytanie: JAK?

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE