Sport | rekreacja | turystyka

„Bezpieczne boiska Podkarpacia”

Sejmik Województwa Podkarpackiego przyznał w poniedziałek (26.03) jednostkom samorządu terytorialnego dotacje na realizację programu „Bezpieczne boiska Podkarpacia”. Na liście jest też dwójka beneficjentów z powiatu jasielskiego.

Boisko piłkarskie na osiedlu Hankówka
Boisko piłkarskie na osiedlu Hankówka.
Fot. © terazJaslo.pl / DAMIAN PALAR

Dotacja dla miasta Jasła w wysokości trzydziestu tysięcy złotych ma być wykorzystana na modernizację stadionu piłkarskiego na osiedlu Hankówka. Z obiektu korzysta w tej chwili B-klasowy Międzyosiedlowy Klub Sportowy „Jasiołka Hankówka-Brzyszczki”.

Zakres prac realizowanych na boisku w Hankówce w ramach programu „Bezpieczne boiska Podkarpacia” to przede wszystkim budowa trybun i poprawa istniejącej infrastruktury. – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła. – Z punktu widzenia potrzeb myślę, że potrzeba nam takich małych obiektów sportowych, które są bardzo ważne dla lokalnej społeczności. Takie środki posłużą nam do zrealizowania tego, co brakuje. Sport w Hankówce, szczególnie piłka nożna, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Myślę, że widzowie obserwując mecz w pozycji siedzącej będą z tego czerpać więcej przyjemności niż do tej pory.

Samorząd będzie partycypował w kosztach przedsięwzięcia środkami z własnego budżetu. Ostateczny kosztorys prac budowlanych zostanie określony po rozstrzygnięciu przetargu.

Przedsięwzięcie ma być zrealizowane w roku bieżącym.

Trzydzieści tysięcy złotych otrzyma również gmina Nowy Żmigród. Ta z kolei planuje remont boiska przy Szkole Podstawowej w Kątach.

Na realizację programu „Bezpieczne boiska Podkarpackie w budżecie województwa na 2012 roku zabezpieczono środki w kwocie 1 844 000 złotych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “„Bezpieczne boiska Podkarpacia””

  1. Super – gratulacje dla Zarządu Klubu – widać że potrafią coś zrobić, nie to co inne kluby