Kultura | rozrywka | edukacja

Sierpniowe hocki klocki z JDK

Jasielski Dom Kultury w ramach Wakacyjnych Czwartków Artystycznych zorganizował w sierpniu dwa dodatkowe spotkania na osiedlach: Brzyszczki i Bryły. Gry, zabawy i konkursy dla najmłodszych prowadzili, podobnie jak podczas lipcowych Czwartków aktorzy Agencji Artystycznej „Bajladnia” z Warszawy oraz instruktorki plastyki Jasielskiego Domu Kultury.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

Spotkania rozpoczynały się od interaktywnego przedstawienia bajki braci Grimm o Czerwonym Kapturku. Najmłodsi chętni włączyli się do wspólnej zabawy, dzięki czemu spektakl był barwniejszy i ciekawszy.

Po emocjonującej bajce, która oczywiście skończyła się dobrze, dzieci uczestniczyły w konkursach, zabawach ruchowych, tanecznych i zręcznościowych. Spotkaniom towarzyszyło mnóstwo śmiechu i radości. Żonglerka chochlą, polowanie na muchę, zakręcony pociąg, kaczuszki, kółko graniaste, wyścigi w workach oraz hula hop sprawiły, że dzieci aktywnie i radośnie spędziły czas. Do wspólnej zabawy włączyli także dorośli, dla których przeprowadzono konkursy sprawnościowe: rodzice mieli za zadanie zjeść jabłka zawieszone na specjalnym sznurku, ale bez użycia rąk.

Fot. © Jasielski Dom Kultury
Fot. © Jasielski Dom Kultury

Artystycznym spotkaniom towarzyszył także konkurs plastyczny, w którym dzieci malowały swoje ulubione postacie z bajek, za co otrzymały słodkie nagrody.

Wakacyjne Czwartki Artystyczne współfinansowane były ze środków Miasta Jasła w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Przeciwdziałania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE