Informacje

Pijany wandal zniszczył samochód

Pijany wandal został zatrzymany przez policjantów z jasielskiego posterunku. 32-latek transporterem z butelkami i kawałkiem asfaltu wybił szyby w samochodzie. Trafił do policyjnego aresztu, wczoraj usłyszał zarzuty.

POLICJA. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Dyżurny komendy został zawiadomiony przez właściciela audi, że nieznany mężczyzna niszczy jego samochód. Natychmiast na miejsce został wysłany policyjny patrol. Funkcjonariusze w pobliżu jednego ze sklepów w Trzcinicy, zastali kierowcę audi w którym wybite były szyby. Zgłaszający wskazał sprawcę zniszczenia pojazdu. Wandal na widok policjantów próbował oddalić się z miejsca zdarzenia. Po chwili został zatrzymany.

Policjanci ustalili, że kilkanaście minut wcześniej, podejrzany zabrał dwa transportery z pustymi butelkami, stojące w pobliżu samochodu dostawczego. Następnie podszedł do zaparkowanego obok audi i rzucił nimi w przednią szybę pojazdu. Po chwili wziął do ręki kawałek asfaltu i wybił nim tylną szybę samochodu. Pokrzywdzony straty oszacował na około tysiąc złotych.

Zatrzymanym okazał się 32-letni mieszkaniec Jasła. Trafi do policyjnego aresztu. Był pijany, miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dwa tygodnie wcześniej wyszedł z więzienia, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności za kradzież. Wczoraj usłyszał zarzut zniszczenia mienia. Za popełnienie kolejnego przestępstwa grozi mu kara do 7 lat i 6 miesięcy więzienia.

(KPP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE