Na drogach

Nowy Żmigród: osobowy Opel wjechał pod „ciężarówkę”

Skutki wypadku w Nowym Żmigrodzie | FOT. © terazJaslo.pl / Damian Palar

Rano na drodze wojewódzkiej nr 992 w miejscowości Nowy Żmigród doszło do wypadku z udziałem samochodu osobowego oraz ciężarowego. Aby uwolnić kierującą z uszkodzonego pojazdu, strażacy musieli użyć specjalistycznego sprzętu hydraulicznego. Poszkodowana została odwieziona do szpitala w Jaśle. Przejazd tą trasą został zablokowany.

Dzisiaj około godziny 6:30 służby ratownicze zostały poinformowane o zdarzeniu drogowym na ulicy Jasielskiej w Nowym Żmigrodzie. Ze zgłoszenia wynikało, że czołowo-bocznemu zderzeniu uległy dwa pojazdy: osobowy Opel Mokka oraz ciągnik siodłowy wraz z naczepą. W samochodzie znajdowała się osoba poszkodowana, do której był utrudniony dostęp z uwagi na uszkodzenia pokolizyjne. Na miejsce zostały niezwłocznie zadysponowane dwa zastępy Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle oraz po jednym zastępie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tokach, Łysej Górze, Nowym Żmigrodzie, Skalniku i Trzcinicy. Do ewakuacji kierującej na zewnątrz, strażacy byli zmuszeni wykorzystać specjalistyczny sprzęt hydrauliczny. Kobieta została przekazana załodze karetki Pogotowia Ratunkowego, która po wykonaniu niezbędnych medycznych czynności ratowniczych przewiozła ranną do Szpitala Specjalistycznego w Jaśle.

Kierującemu samochodem ciężarowym nic się nie stało.

Na czas prowadzonych działań ratowniczych oraz ustalania przyczyn i okoliczności wypadku, droga wojewódzka nr 992 została całkowicie zablokowana.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE