Kultura | rozrywka | edukacja

Kapela Spod Rubani w JDK (zapowiedź)

Grupa wystąpi w Jasielskim Domu Kultury 13 maja br., o godz. 18.00. Koncert, który odbywa się w ramach cyklu Muzycznego Bunkra, będzie wydarzeniem towarzyszącym Majowej Nocy z JDK. Bilety w cenie 10 zł można nabyć w sekretariacie JDK lub on line.

Zespół, który powstał w 2019 roku w Zespole Szkół Muzycznych w Krośnie, gra w składzie: Wojciech Pelczar (gitara), Bartosz Głowacki (akordeon i fujarki), Anna Borkowska i Michalina Buczyńska (skrzypce, mandolina, ukulele i śpiew), Marcelina Wojtoń (wiolonczela i śpiew). Wspólne muzykowanie sprawia im wiele radości, i właśnie ta radość tworzenia muzyki jest dla nich motorem do działania.

Początkowo repertuar stanowiły piosenki łemkowskie, które Kapela po raz pierwszy zaprezentowała na Kiermaszu w Olchowcu. Wkrótce zespół poszerzył repertuar o piosenki skomponowane przez Wojciecha Pelczara (założyciela Kapeli) do tekstów Jana Luszni i „nadwornego” tekściarza zespołu – Edwarda Lechety. Do tego grona dołączył także Tadeusz Gajewski.

Muzycy mieli okazję zaprezentować się m.in. na lokalnych krośnieńskich wydarzeniach, takich jak Karpackie Klimaty, Wianki nad Wisłokiem, Wieczór Łemkowski, a także Chyżo-Granie w Krzywej. Zespół ma także na koncie nagrody na najważniejszych festiwalach piosenki turystycznej i studenckiej w Polsce.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE