Na drogach

Nowe rondo w Jaśle już przejezdne

| FOT. © materiały prasowe Urzędu Miasta w Jaśle

Dużo wcześniej niż planowano, bo nie końcem roku, a już w październiku, zakończyły się prace przy budowie nowego ronda u zbiegu ulic: Chopina, gen. Grota-Roweckiego i Szkolnej. Nowe rondo jest już przejezdne.

Roboty budowlane polegały m.in. na przebudowie skrzyżowania na skrzyżowanie typu rondo małe oraz na budowie i przebudowie: odcinków sieci telekomunikacyjnej, sieci elektroenergetycznej, oświetlenia ulicznego i kanalizacji sanitarnej. Wartość prac, które rozpoczęły się w sierpniu bieżącego roku, wyniosła 1,8 mln zł. Przetarg wygrała firma Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych Sp. z o.o. w Jaśle.

Bardzo się cieszę, że udało się przyśpieszyć prace budowlane, bo wiele osób korzysta z tego połączenia drogowego, skracając sobie między innymi drogę jadąc w kierunku mostu na osiedlu Gądki. Obecnie pracujemy nad kolejnym elementem usprawnienia komunikacji w tej części miasta, bo otrzymaliśmy już zgodę na budowę drogi na osiedlu Gądki, czekamy na zatwierdzenie organizacji ruchu i wówczas będziemy ogłaszać przetarg na wykonanie tej inwestycji – mówi Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *