Kultura | rozrywka | edukacja

DKK: „Senność” Wojciecha Kuczoka (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na dyskusję o książce Wojciecha Kuczoka „Senność”. Bohaterowie powieści to młodzi ludzie żyjący w emocjonalnym marazmie. Adam początkujący lekarz, chce wyrwać się ze wsi, spod kurateli despotycznego ojca.

Konstruując tę postać autor „Gnoju” podjął wątek gejowski. Robert to umierający pisarz-archiwista, przeżywający kryzys twórczy oraz Róża aktorka cierpiąca na narkolepsję. Uwikłana jest w nieudany związek z Panem Mężem. Losy bohaterów w pewnym momencie się przecinają. Ich przebudzenie jest możliwe tylko przez miłość, jeśli tylko zechcą podjąć trud jej odszukania. „Senność” to traktat o wypaleniu współczesnego człowieka, który mimo podejmowanych prób nie może przekroczyć progu codzienności i rutyny.

„Senność” druga po „Gnoju” powieść sfilmowana przez artystyczny tandem Kuczok-Piekorz.

W ramach IV Festiwalu Poezji i Prozy 23 kwietnia (czwartek) o godz. 17.00 w jasielskim kinie „Syrena” odbędzie się projekcja filmu „Senność” w reżyserii Magdaleny Piekorz.

Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle uczestniczy w projekcie Dyskusyjnych Klubów Książki WiMBP w Rzeszowie pod hasłem „Podkarpackie rozmowy o książkach”. Projekt przygotowany jest przez Instytut Książki i British Council oraz WiMBP w Rzeszowie.

Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia (wtorek) w MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1, godz. 17.00

Krystyna Ziemba | MBP w Jaśle

SŁOWA KLUCZOWE