Kultura | rozrywka | edukacja

Artyści z łęczyckiej „Plamy” w JDK

Plakat
Zapowiedź wystawy

Wernisaż interdyscyplinarnej wystawy prac Łęczyńskiego Stowarzyszenia Twórców Kultury i Sztuki „Plama” odbędzie się w piątek (4 bm.) o godz. 18 w Galerii Jasielskiego Domu Kultury.

Można będzie obejrzeć prace 19 należących do „Plamy” autorów. Są wśród nich zarówno plastycy z dużym doświadczeniem i dorobkiem twórczym, jak i dopiero rozpoczynający swoją artystyczną drogę. Na wystawie prezentowane będą oleje, pastele, collage, akwarele, rysunki i fotografie.

Grupa „Plama” powstała w roku 1983, z inicjatywy Piotra Baczyńskiego, artysty malarza cieszącego się wielkim autorytetem w łęczańskim środowisku twórczym. Choć stowarzyszenie zostało zarejestrowane dopiero w 2004 roku, prężnie działo od pierwszych chwil istnienia. Wystawy, konkursy, plenery, spotkania z artystami spoza kręgu sprawiły, że w Łęcznej zaczęli prezentować swe prace znani plastycy z innych regionów Polski, oraz z zagranicy. Członkowie „Plamy” rozpoczęli także działalność dydaktyczną, którą objęte zostały dzieci i młodzież. Grupa chętnie wspiera akcje charytatywne, organizuje plenery, warsztaty i konkursy.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE