Kultura | rozrywka | edukacja

„Dziewczyny” w świątecznej odsłonie

Z wielką przyjemnością przekazujemy Państwu najnowszą propozycję zespołu „Dziewczyny” – piosenkę świąteczną o tytule „Nie ma zimy w nas”.

Nastrojowe dźwięki fantastycznie oddają świąteczny nastrój błogich chwil spędzanych w gronie rodziny i przyjaciół. „Dziewczyny” z pewnością umilą niejeden wieczór, sprawią, że czas popłynie wolniej, z dala od codziennego zgiełku i pośpiechu.

Wokalistkami zespołu są Ania Karamon, rodowita Jaślanka oraz Ola Nowak. Obie dziewczyny będą kolędować 3 stycznia 2010 w kościele Franciszkanów w Jaśle.

W najbliższy piątek, tj. 18 grudnia 2009 r. odbędzie się premiera w TV w Teleexspresie.

Zobacz teledysk już dzisiaj:

O „Dziewczynach”:

Zespół powstał w 2008 roku. Początkowo dziewczyny występowały jako duet: Anna Karamon i Aleksandra Nowak, przy akompaniamencie charyzmatycznego gitarzysty – Krzysztofa Łochowicza.

W tym składzie po licznych sukcesach (Nagroda Grand Prix przyznana przez TVP S.A. im. Agnieszki Osieckiej za Największą Osobowość Festiwalu Spotkania Zamkowe 2008, nagroda Festiwalu Piosenki Studenckiej, liczne nagrody publiczności) do tria dołączyli: Maciej Matysiak na kontrabasie, Artur Lipiński na bębnach, Bogusz Wekka na przeszkadzajkach.

Od tego momentu (2009) już jako „Dziewczyny” zespół rozpoczął pracę nad materiałem. W maju tego roku grupa dwukrotnie wygrała w programie Hit Generator (TVP 2) odnosząc spektakularny sukces i zdobywając duże poparcie publiczności i jurorów.

Obecnie zespół ukończył pracę nad materiałem do debiutanckiej płyty pt. „Dziewczyny z sąsiedztwa”, na której znajdzie się 11 utworów. Premiera płyty zaplanowana jest na 8 marca 2010 roku, a tuż po trasa koncertowa po Polsce.

Zespół „Dziewczyny” zakwalifikował się z piosenką „Cash box” do Krajowego Finału Eurowizji 2010 roku. W tej chwili ukończyliśmy pracę nad teledyskiem do piosenki świątecznej „Nie ma zimy w nas”, za chwilę przystępujemy do nakręcenia następnego teledysku do piosenki „Cash box” spełniając wymogi konkursu Eurowizji 2010.

(Bobart Studio)

SŁOWA KLUCZOWE