Kultura | rozrywka | edukacja

Koncert w klimacie „Kabaretu Starszych Panów”

Nastrojowe piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w nowej, doskonałej aranżacji Wojciecha Nowickiego mieli okazję usłyszeć uczestnicy III koncertu z cyklu „Nieobecni”, który odbył się w sobotę (12 bm.) w Jasielskim Domu Kultury.

Fot. Jasielski Dom Kultury
Fot. Jasielski Dom Kultury

Koncert przyciągnął liczną grupę miłośników dobrej muzyki. W kameralnej scenografii, nawiązującej do tej znanej z „Kabaretu Starszych Panów”, wystąpił zespół instrumentalny w składzie: Marek Konieczny – gitara, Adrian Faryj – saksofon, Aleksander Berkowicz – kontrabas, Wojciech Nowicki – fortepian i Bogdan Zimny – perkusja oraz młodzi wokaliści JDK: Mirosław Gotfryd, Małgorzata Nowicka i Weronika Tocka.

Pięknie zabrzmiały w ich wykonaniu znane sprzed lat piosenki (m.in. „Żegnaj kotku”, „Piosenka jest dobra na wszystko”, „Dobranoc”, „Zakochamy się jak trzeba” i „Bo we mnie jest seks”), śpiewane wówczas przez duet Przybora, Wasowski i wybitnych polskich aktorów. Wykonywane na scenie utwory przeplatały fragmenty skeczów z „Kabaretu Starszych Panów”, wyświetlane na dwóch ekranach po bokach sceny. Doskonale skomponowana całość zrobiła duże wrażenie na publiczności.

***

Był to trzeci koncert z cyklu „Nieobecni”, w którym Jasielski Dom Kultury przypomina widzom twórczość nieżyjących już autorów tekstów i muzyków, wybitnie zasłużonych dla kultury polskiej. Po Agnieszce Osieckiej oraz Władysławie Szpilmanie i Jonaszu Kofcie, Wojciech Nowicki sięgnął po utwory Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. – Dla mnie ta muzyka jest ciągle aktualna i świeża – stwierdził, zapytany dlaczego zdecydował się tym razem przybliżyć cząstkę repertuaru twórców „Kabaretu Starszych Panów”.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE