Kultura | rozrywka | edukacja

„Noworoczny Dar 2010” – koncert finałowy (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza na koncert finałowy 13. akcji charytatywnej „Noworoczny Dar 2010”. Koncert, podczas którego na ręce dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przekazany zostanie czek z uzbieraną kwotą, odbędzie się w piątek (15 bm.) o godz. 12 w JDK.

Fot. Jasielski Dom Kultury
Prezentacje szkół średnich odbyły się
w minioną środę.
Fot. Jasielski Dom Kultury

W koncercie wystąpią zespół muzyczny i wokalny JDK oraz zespoły hip-hopowe „Styxx” z zaprzyjaźnionego z Jasłem miasta Lipovski Mikuláš na Słowacji. Wyświetlony zostanie również kilkunastominutowy film nakręcony w czasie akcji „Noworocznego Daru”.

Tegoroczna akcja charytatywna zbierania funduszy na wsparcie Szpitala Specjalistycznego w Jaśle przebiegała pod hasłem „Dobrzy ludzie są szczęśliwi”. Rozpoczęła się w niedzielę (3 bm.) kwestą uliczną, podczas której wolontariusze z jasielskich szkół zebrali 14 741, 17 zł.

Jak zwykle częścią akcji były prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży oraz zbiórki pieniędzy w szkołach i przedszkolach. W tym roku prezentacje artystyczne w JDK trwały 4 dni, w czasie których publiczność obejrzała 20 prezentacji (9 przedszkolnych, po 3 szkół podstawowych i gimnazjalnych oraz 5 szkół ponadgimnazjalnych). Na scenie JDK wystąpiło łącznie ponad 400 dzieci i młodzieży. Odbywały się też prezentacje w szkołach, przedszkolach, na osiedlach.

Piątkowy koncert nie będzie definitywnym zamknięciem tegorocznego „Noworocznego Daru”. Otwarte pozostanie konto udostępnione przez jasielskich ojców franciszkanów, na które każdy chętny będzie nadal mógł wpłacać pieniądze na wsparcie szpitala. Numer tego konta to: Bank PKO S.A. I Oddział Jasło: 75124023371111000037403607, z dopiskiem „Noworoczny Dar”.

Akcja „Noworoczny Dar” została zorganizowana przez Jasielski Dom Kultury i parafię ojców franciszkanów.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE