Informacje

„Złoty Orzeł” dla jasielskiej „Czwórki”

Już po raz drugi Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle wzięła udział w „Stypendiadzie wczesnoszkolnej”, której organizatorem jest Firma Edukacyjna „Orzeł”. W kategorii „Złote Orły” uczniowie „Czwórki” uzyskali najlepszy wynik w kraju.

Zawodnicy startowali w czterech kategoriach: konkursie czytelniczym, ortograficznym, matematycznym i plastycznym. Status „Złotego Orła” w konkursie ortograficznym wywalczyła uczennica klasy III e Katarzyna Krysa, natomiast Kinga Czerwińska z klasy II a wymalowała „Złotego  Orła” w konkursie plastycznym „Kreska”. W nagrodę pojadą na 6-dniową wycieczkę zagraniczną do Paryża, DISNEYLANDU i Parku Asterix’a oraz otrzymają stypendia naukowe i nagrody książkowe.

W konkursie czytelniczym trzecie miejsce w kraju zajęli Katarzyna Krysa i Mateusz Pieszczoch, uczniowie klasy III e. Młode artystki Emilia Stachaczyńska z III d i Kinga Stefanik z III  e w konkursie plastycznym zajęły  III miejsce. Natomiast 19 uczniów uzyskało wyróżnienia. Pozostali laureaci i wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody książkowe i rzeczowe.

Tak wspaniałe wyniki były możliwe dzięki wielkiemu zaangażowaniu nauczycielek Ewy Bystrzanowskiej, Lidii Firak, Ewy Leśniak, Lucyny Markuszki i Renaty Trygar.

(EP)

SŁOWA KLUCZOWE