Kultura | rozrywka | edukacja

Malarstwo Aleksandry Ciepielowskiej – Tabisz w JDK (zapowiedź)

Jasielski Dom Kultury zaprasza w czwartek (11 bm.) o godz. 17 na wernisaż wystawy malarstwa Aleksandry Ciepielowskiej – Tabisz. Ekspozycję można będzie zwiedzać do końca marca br.

Zapowiedź imprezy

Aleksandra Ciepielowska-Tabisz, urodziła się w Sanoku w 1953 roku. Wychowywała się w rodzinie o tradycjach malarskich. Jej ojciec Kazimierz był znanym sanockim malarzem zaprzyjaźnionym ze Zdzisławem Beksińskim. Malować zaczęła po przejściu na wcześniejszą emeryturę. Tajniki tej sztuki poznawała na zajęciach w sanockim Biurze Wystaw Artystycznych. Obecnie doskonali swój warsztat w prywatnej pracowni Zdzisława Twardowskiego oraz w klubie osiedlowym „Puchatek” w Sanoku, pod okiem Krzysztofa Niedźwieckiego. Uprawia malarstwo sztalugowe. Pierwszą indywidualną wystawę miała w ubiegłym roku w Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu.

Wystawa w Jaśle, to druga indywidualna prezentacja dorobku twórczego artystki, której ulubionymi tematami są kwiaty i pejzaże Podkarpacia. – Operując szeroką plamą, wyraźnymi pociągnięciami pędzla, tworzy „portrety kwiatów”, ukazując to co w nich ulotne i piękne – mówi Anna Brożyna, instruktorka plastyki w JDK.

Aleksandra Ciepielowska-Tabisz uczestniczyła w kilku międzynarodowych plenerach malarskich, konkursach oraz wystawach zbiorowych w Sanoku, Krośnie, Iwoniczu Zdroju i Rymanowie Zdroju.

(JDK)

SŁOWA KLUCZOWE