Informacje

Alicja Zając „Przyjacielem Domu Pomocy Społecznej w Foluszu”

Przewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle Alicja Zając jako pierwsza osoba została uhonorowana tytułem „Przyjaciel Domu Pomocy Społecznej w Foluszu”. Symboliczną statuetkę, zaprojektowaną i wykonaną przez artystę rzeźbiarza Grzegorza Tomkiewicza, wręczył jej przewodniczący Rady Mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Foluszu Jan Bartula.

Nagroda dla Alicji Zając. Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Statuetka w formie anioła z otwartymi dłońmi w kształcie skrzydeł ma symbolizować osoby, które udzielają wsparcia potrzebującemu człowiekowi. Kapituła przyznająca tytuł „Przyjaciela Domu Pomocy Społecznej w Foluszu”, w skład której wchodzą członkowie Rady Mieszkańców, dyrektor placówki oraz kierownik Działu Wsparcia Mieszkańca, chce w ten sposób wyrazić swoją wdzięczność za pomoc oraz całokształt działalności na rzecz Domu.

Jestem niezmiernie wzruszona obecnością tutaj w przepięknym Sanktuarium Matki Bożej Saletyńskiej, ale nie wiedziałam, że przyjdę tutaj po kolejnego „anioła”, których w moim domu jest wiele. Ten „anioł” będzie „aniołem” szczególnym, ponieważ otrzymałam go w szczególnym czasie i jest to mi bardzo potrzebne. Serdeczne Bóg zapłać. – powiedziała wzruszona Alicja Zając.

Wręczenie tytułu i symbolicznej statuetki odbyło się w czwartek podczas koncertu galowego z okazji II Przeglądu Pieśni Religijnej i Patriotycznej Osób Niepełnosprawnych, nad którym honorowy patronat sprawował śp. senator RP Stanisław Zając.

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE