Informacje

Uczennica Szkoły Podstawowej w Mrukowej laureatką konkursu „Uwolnić odblaski”

Natalia Falkowska, uczennica Szkoły Podstawowej w Mrukowej (gmina Osiek Jasielski) została laureatką pierwszego miejsca w trzeciej edycji konkursu „Uwolnić odblaski”, której organizatorem na zlecenie Grupy LOTOS S.A. jest Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego.

W nagrodę dziewczynka otrzymała rower, kask, kamizelkę odblaskową, album poświęcony powiatowi jasielskiemu, pamiątkowy dyplom i słodycze, natomiast szkoła, do której uczęszcza, nowoczesny zestaw komputerowy wraz z programem multimedialnym „KLIK uczy zasad ruchu drogowego” do prowadzenia zajęć z zakresu wychowania komunikacyjnego. Dodatkowo wójt gminy Mariusz Pykosz uhonorował Natalkę cyfrowym aparatem fotograficznym.


Laueratka pierwszego miejsca Natalia Falkowska

Drugie miejsce zajęła Klaudia Stankowska ze Szkoły Podstawowej w Harklowej (gmina Skołyszyn), natomiast trzecie przypadło Mateuszowi Ostaleckiemu z Integracyjnej Szkoły Podstawowej nr 12 w Jaśle (gmina miasto Jasło).

Trzy prace zostały nagrodzone nagrodami podstawowymi, ale najważniejsze jest to, że dzieci, które biorą udział w tym konkursie nabywają odpowiedzialności związanej z zachowaniami na drodze. Sam jestem kierowcą i wiem, że nie jest to bez znaczenia jak jest możliwość ostrzeżenia wcześniej. Taki odblask, który w tej ogólnej akcji zostaje wręczany, daje takie możliwości. – powiedział Robert Bialik, prezes zarządu LOTOS Jasło.


Robert Bialik, prezes zarządu LOTOS Jasło

Wyróżnienia w postaci nagród rzeczowych, okolicznościowych plakietek i dyplomów, albumów poświęconych powiatowi jasielskiemu ufundowanych przez starostę Adama Kmiecika oraz słodyczy otrzymali także: Agnieszka Kaleta ze Szkoły Podstawowej w Lipnicy Dolnej (gmina Brzyska), Izabela Gancarz ze Szkoły Podstawowej w Tarnowcu (gmina Tarnowiec), Maria Piejko ze Szkoły Podstawowej w Nienaszowie (gmina Nowy Żmigród), Patrycja Turek ze Szkoły Podstawowej w Osobnicy (gmina Jasło), Patryk Sypień ze Szkoły Podstawowej w Zarzeczu (gmina Dębowiec), Zuzanna Sawa ze Szkoły Podstawowej w Kołaczycach (gmina i miasto Kołaczyce) oraz Adam Olchawa ze Szkoły Podstawowej w Krempnej (gmina Krempna).

Grupa LOTOS bierze udział z punktu widzenia swojej odpowiedzialności za to, co dzieje się na drogach, ponieważ my jesteśmy producentem paliw. Czujemy się przez to przynajmniej po części odpowiedzialni za uczestników ruchu drogowego. – dodaje Bialik.

W sumie na tegoroczną edycję konkursu napłynęło z całego powiatu jasielskiego 156 prac, które oceniało jury w składzie: Agata Pucykowicz (regionalistka, przewodnicząca jury), Wojciech Tomkiewicz (dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Korczynie), Marian Baran (JKMiRD), Józef Biernacki (prezes JKMiRD) oraz Stanisław Witusik (naczelnik OSP Załęże, członek JKMiRD).


Józef Biernacki, prezes Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego

Celem konkursu jest wyrobienie nawyku noszenia odblasków przez uczniów, jak również zwrócenie uwagi na potrzebę zrozumienia zagadnień dotyczących bezpieczeństwa i rozpoznania zagrożeń w ruchu drogowym oraz skutków z nimi związanych. – podkreśla Józef Biernacki.


Zastępca KWP w Rzeszowie Andrzej Sabik odbiera statuetkę „Orły 2006”

Uroczyste podsumowanie konkursu stało się okazją do wręczenia Podkarpackiemu Komendantowi Wojewódzkiemu Policji w Rzeszowie inspektorowi Józefowi Gdańskiemu statuetki „Orły 2006” za wspieranie działalności Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego na rzecz bezpieczeństwa ruchu drogowego dzieci i młodzieży. W imieniu komendanta wyróżnienie z rąk prezesa JKMiRD odebrał jego zastępca Andrzej Sabik.


Agata Pucykowicz (przewodnicząca jury). Obok członkowie komisji:
Wojciech Tomkiewicz, Marian Baran i Stanisław Witusik.


Prezes JKMiRD otrzymał okolicznościowe podziękowanie za wsparcie inicjatywy


Podsumowanie konkursu.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar (x7)

Zobacz również:

156 prac plastycznych wykonanych różną techniką, których autorami są najmłodsi uczniowie „podstawówek” z całego powiatu jasielskiego, wpłynęło na kolejną edycję konkursu „Uwolnić odblaski”, którego organizatorem jest Grupa LOTOS, a której już od kilku lat patronuje Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego.

Czytaj więcej …

(dapa)

SŁOWA KLUCZOWE