Kultura | rozrywka | edukacja

Tłumy na Dniach Osieka! Zagrały „Baciary” i „Boys”

Takich tłumów organizatorzy tegorocznych Dni Osieka Jasielskiego się nie spodziewali. Do niewielkiej miejscowości zamieszkującej na co dzień przez niespełna tysiąc mieszkańców zjechało kilka tysięcy osób, by wspólnie bawić się na koncertach podhalańskiego zespołu muzyczno-rozrywkowego „Baciary” oraz gwiazdy wieczoru: zespołu „Boys”. Impreza odbywała się pod patronatem medialnym portalu regionalnego terazJaslo.pl.

Imprezę zorganizował Wójt Gminy Osiek Jasielski oraz Gminny Ośrodek Kultury w Osieku Jasielskim, a całość prowadził jasielski konferansjer Waldemar Piórek. Blok programowy obejmował szereg wydarzeń zarówno dla najmłodszych, jak i starszych mieszkańców oraz gości, którzy licznie zawitali w tym dniu do Osieka Jasielskiego. Od godziny 14-tej odbywał się występ teatralno-iluzjonistyczny dla dzieci. Po godzinie 15-tej na scenie pojawił się zespół kabaretowo-muzyczny „Trojoki”. W międzyczasie przygotowano dodatkowe atrakcje w postaci konkursów, zabaw na zjeżdżalni, trampolinie czy karuzeli, a dla dorosłych bigos czy grochówkę. Rozdaliśmy też nasze portalowe gadżety. Wieczorem do wspólnej zabawy porwały zaproszonych gości gwiazdy Dni Osieka 2010.

Pogoda dopisała, ale nie tylko. Dopisali też mieszkańcy gminy Osiek Jasielski, ale także całego powiatu jasielskiego i nie tylko. Są tutaj osoby pewnie z całego województwa podkarpackiego. Można by tak wymieniać w nieskończoność, jednakże dzisiejsze gwiazdy wieczoru, a do nich należą zespół „Baciary” i zespół „Boys” pewnie przyciągnęły te tłumy. Myślę, że postawiliśmy sobie wysoko poprzeczkę, gdyż obiecaliśmy, iż w tym roku będą jeszcze lepsze zespoły. A to wszystko dla mieszkańców, nie tylko gminy, ale także całego powiatu jasielskiego. – mówi Mariusz Pykosz, wójt gminy Osiek Jasielski.

Po występie gwiazdy wieczoru odbył się kilkunastominutowy pokaz sztucznych ogni, a do późnych godzin nocnych trwała zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Bluesky”. Cała impreza nie odbyłaby się w takim wymiarze bez pomocy strategicznych sponsorów.

Chciałbym zaznaczyć, że dzisiejsza impreza pewnie nie odbyłaby się w tak szerokim zakresie, gdyby nie Program Rozwoju Obszarów Wiejskich, do którego napisało Stowarzyszenie „Nowa Galicja”, w którym uczestniczymy już od kilku lat. Do tej pory bardzo dużo skorzystaliśmy z tego jako gmina. Koła gospodyń wiejskich z Osieka, ze Świerchowej, stowarzyszenie „Akacja”, które powstało niedawno, napisały mały projekt, który właśnie przyniósł dzisiejsze efekty. Mamy na to środki. To jest pierwszy sponsoring, a drugi to firma Gamesa Polska. Firma, która produkuje elektrownie wiatrowe. W najbliższym czasie na gminie Osiek powstanie ogromna farma wiatrowa, której etap jest na pozwoleniu na budowę. Właśnie ta firma od paru lat sponsoruje nam różne małe przedsięwzięcia na gminie. Teraz pokusiła się na przekazanie środków na zorganizowanie imprezy integracyjnej dla wszystkich mieszkańców. – powiedział wójt.

Dni Osieka 2010 miały też wymiar charytatywny. W trakcie była prowadzona kwesta na rzecz powodzian z terenu powiatu jasielskiego.

Wszystkie zebrane środki zostaną w całości przekazane w konkretne miejsce. Powiem szczerze, że nie wiemy, kogo wybierzemy, ale myślę, że to będą najbardziej potrzebujące instytucje czy mieszkańcy samego Jasła. – podkreśla Mariusz Pykosz.

Wójt Osieka Jasielskiego zaprasza już na kolejną imprezę integracyjną do swojej gminy. – Za tydzień mamy bardzo poważną imprezę w miejscowości Załęże – 135-lecie powstania Ochotniczej Straży Pożarnej. Wiem, że będzie to prawie porównywalna impreza do dzisiejszej. – dodaje.

Wyłączny patronat medialny nad Dniami Osieka 2010 sprawował portal regionalny terazJaslo.pl.

SERWIS FOTO:

Damian Palar
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Tłumy na Dniach Osieka! Zagrały „Baciary” i „Boys””

  1. oj chyba się wybiorę jeszcze raz na taką imprezkę .choć przyznam trudno było dojechać . ale co tam liczy się że dzień nie zmarnowany ;D

  2. Ach i och, tylko, ciekawe kto zabezpieczał tę imprezę. Wszystkie drogi wylotowe z Osiek City był zapchane, a na moście parkowali z obu stron. Mister Pykosz to lepiej niech zadba o porządną ochronę przy następnej imprezie, bo się może chłopisko zdziwić.

  3. co to za tytul piosenki co leciala w tle jak byly fajerwerki…wiem ze z gwiezdnych wojen ale niemoge jej znalezc. pomóżcie :)