Kultura | rozrywka | edukacja

Autorka książki „Nasza mama czarodziejka” w Jaśle (zapowiedź)

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie autorskie z profesor Joanną Papuzińską, które odbędzie się w Czytelni Głównej 15 września 2010 r. o godz. 08.30.

Zapowiedź wydarzenia
(Kliknij, aby powiększyć plakat)

Joanna Papuzińska – prozaik, poetka, krytyk literacki, pracownik naukowy, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, członkini Zarządu Polskiej Sekcji IBBY. Była inicjatorem powstania i redaktorem naczelnym miesięcznika „Guliwer”. Współpracuje z wieloma czasopismami dla dzieci.

Wydała zbiorki poezji i wierszowane opowieści, m.in. Pims, którego nie ma, Nasza mama czarodziejka, Ściana zaczarowana, Agnieszka opowiada bajkę, Czarna łapa, Wędrowne wierszyki, Uśmiechnięta planeta, Jesienna przygoda, Wędrowcy, Czarna jama, Szumikraj, Stare i nowe wierszyki domowe. Jest również autorką trzyczęściowej opowieści dla najmłodszych: A gdzie ja się biedniuteńki podzieję, Rokiś wraca, Rokiś i kraina dachów.

W 1994 r. opublikowała autobiograficzne wspomnienia z lat wojny i pierwszych lat odbudowy stolicy Darowane kreski. Jest także autorką licznych prac teoretycznych z zakresu czytelnictwa, bibliotekoznawstwa i literatury dla dzieci. Laureatka wielu nagród.

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy”, który realizowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

(MBP w Jaśle)

SŁOWA KLUCZOWE