Informacje

Miasto chce przebudować ulicę Sikorskiego za „schetynówkę”

Urzędnicy miejscy napisali wniosek do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji o dofinansowanie przebudowy ulicy Sikorskiego w Jaśle w ramach  „Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych 2008-2011”.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
W czerwcu br. praktycznie cała ulica Sikorskiego znalazła się pod wodą.
Stąd koniecznym wydaje się jej remont.
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Zadanie opiewa na kwotę nieco ponad 800 tysięcy złotych. Jeśli projekt przejdzie pozytywną weryfikację i trafi na ministerialną listę, to na inwestycję miasto przeznaczy połowę zaplanowanej kwoty.

Jest to zadanie do realizacji na rok przyszły, jeśli uzyska dofinansowanie. – mówi Ryszard Pabian, zastępca burmistrza Jasła. – Planujemy wymianę nawierzchni na ulicy, wymianę chodników, wymianę lamp i budowę dodatkowych miejsc postojowych tam, gdzie będzie to możliwe. Będzie to na całej ulicy, poczynając od ulicy Szopena aż do ulicy Krasińskiego.

Zanim kierowcy będą jeździli po wyremontowanej ulicy, a do dyspozycji pieszych zostaną oddane proste i estetyczne chodniki, trzeba przejść przez gąszcz urzędniczych wymogów.

Zadania, które są składane w ramach tego programu muszą spełniać pewne kryteria. M.in. chodzi tutaj o dostęp do dróg wyższej kategorii. Tutaj łączymy się z drogą powiatową. Ponadto jest przy niej zlokalizowany Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, stąd też droga intensywnie jest wykorzystywana. – podkreśla Ryszard Pabian.

W ubiegłym roku ze „schetynówki” udało się przebudować ulice: Kościuszki, Rynek i Kazimierza Wielkiego na prawie półtorakilometrowym odcinku od ronda „Solidarności” w kierunku ronda przy dworcu PKS. Wkład własny miasta wyniósł w tym przypadku ponad 1,4 miliona złotych.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE

OPINIE: “Miasto chce przebudować ulicę Sikorskiego za „schetynówkę””

  1. Zdjęcie zrobione tuż przed przelaniem się wody przez wały… widać jak ciężarówki z piaskiem błądziły po Jaśle….