Informacje

Uwaga pasażerowie! – Jasielski ZMKS zmienia swe oblicze

Rozpoczęły się pierwsze prace modernizacyjne, które już wkrótce wyznaczą nowy wizerunek i funkcjonowanie Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle, a przede wszystkim zaspokoją potrzeby pasażerów, poruszających się po mieście i okolicach jasielskimi MKS-ami.

W poniedziałek 28 września br. przy ul. 3 Maja w Jaśle, na Osiedlu Gamrat oraz w Sobniowie stanęły nowe wiaty na przystankach autobusowych ZKMS-u. W najbliższych dniach zmodernizowanych zostanie kolejne 11 przystanków. To pierwsze widoczne efekty realizowanego przez Miasto Jasło projektu pn. „Modernizacja taboru Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle”.

Fot. archiwum Urzędu Miasta w Jaśle
Fot. archiwum Urzędu Miasta w Jaśle

We wrześniu 2009 roku Biuro Funduszy Europejskich Urzędu Miasta w Jaśle złożyło wniosek do Urzędu Marszałkowskiego o dofinansowanie w/w projektu. W czerwcu 2010 roku po kilku miesiącach niepewności Miasto Jasło otrzymało pozytywną ocenę.

To była ogromna radość i wielki sukces Miasta Jasła w sferze pozyskiwania funduszy europejskich, okupiony kilkumiesięczną pracą i ogromnymi staraniami o to, by dostosować jakość usług ZMKS-u do potrzeb mieszkańców Jasła i wszystkich pasażerów. Dziś są widoczne pierwsze efekty inwestycji w postaci zmodernizowanych przystanków, a już niebawem na ulice wyjadą też nowoczesne autobusy. – mówi Burmistrz Jasła Maria Kurowska, która przywrócenie dobrej kondycji Jasielskiego ZMKS-u obiecała mieszkańcom Jasła już 4 lata temu, kandydując na burmistrza Jasła.

Projekt pn. „Modernizacja taboru Zakładu Miejskiej Komunikacji Samochodowej w Jaśle” realizowany jest z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO Województwa Podkarpackiego na lata 2007-2013, opiewającego na kwotę blisko 5,5 mln zł. Już teraz zakupiono 14 wiat oraz 20 słupków przystankowych, które obecnie są montowane na przystankach autobusowych. Planuje się postawienie wiat cztero, trzy oraz dwu-modułowych. Każda z nich będzie koloru czerwonego i wyposażona w gablotę informacyjną, rozkłady jazdy, oraz kosze na śmieci.

Jak zapowiada Dyrektor ZMKS-u Zdzisław Wilisowski zmodernizowane przystanki to dopiero pierwszy etap realizacji projektu. Prawdopodobnie z końcem listopada na jasielskie ulice wyjedzie 11 nowoczesnych autobusów, wyprodukowanych przez sanocki „Autosan”, w pełni wyposażonych w urządzenia informacji pasażera, system monitoringu oraz dostosowane do osób niepełnosprawnych.

(UMJ)

SŁOWA KLUCZOWE