Na drogach

Wypadek na krajowej „28” w Trzcinicy – nowe fakty

Jasielscy policjanci wstępnie ustalili przyczyny wczorajszego wypadku na drodze krajowej nr 28 w Trzcinicy, w którym dwie osoby odniosły obrażenia i zostały hospitalizowane w szpitalu. Zawinił kierowca jednej z „osobówek”.

Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar
Fot. terazJaslo.pl / Damian Palar

Służby ratunkowe zostały poinformowane o zdarzeniu przed godziną 19-stą. Na miejsce wypadku natychmiast zostały skierowane dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, jeden zastęp Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skołyszyna, specjalistyczny zespół ratownictwa medycznego oraz Policja.

Z zebranych przez funkcjonariuszy informacji wynika, że do wypadku doprowadził 23-letni kierowca Forda Mondeo. Jadąc od strony Jasła, na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 28 z drogą w kierunku miejscowości Osobnica, podjął manewr skrętu w lewo, wymuszając pierwszeństwo na jadącym z naprzeciwka samochodzie osobowym Renault Clio. Siła uderzenia była na tyle duża, że Ford został zepchnięty na drugą stronę skrzyżowania, gdzie zderzył się po raz drugi z oczekującym na włączenie się do ruchu Volkswagenem Passatem.

W wypadku ranny został kierowca renaulta. Stwierdzono u niego skręcenie kręgosłupa oraz uraz kolana. Do szpitala trafiła również będąca w ciąży pasażerka forda. Kobieta doznał ogólnych potłuczeń, pozostała na obserwacji w szpitalu. – informuje podkom. Łukasz Gliwa, oficer prasowy KPP Jasło.

Funkcjonariusze ustalili również, że kierujący pojazdami byli trzeźwi. Przyczyny wypadku będą wyjaśniane w toku prowadzonego przez jasielską Policję postępowania.

(dapa)
d.palar@terazjaslo.pl

SŁOWA KLUCZOWE